17.11.2020 14:00 CET
2 : 2
(1:0)

Senica so Sereďou s nebývale hektickým záverom

V dohrávke trinásteho jesenného kola Fortunaligy remizoval FK Senica s ŠKF iClinic Sereď po dramatickom závere zápasu 2:2 (1:0).

Na dohrávku trinásteho kola Fortunaligy cestovali Seredčania na Záhorie, kde nastúpili už aj s novou akvizíciou - útočníkom Milošom Lačným. Práve menovaný hráč mal úvodnú šancu zápasu. V šiestej minúte hlavičkoval osamotený asi zo siedmich metrov, ale len do náručia brankára Fryštáka. Zápas priniesol množstvo súbojov, no hralo sa prevažne v strede poľa. V 14. minúte po štandardke Pirosku brankár Yakubu vyboxoval loptu na 16-ku, odkiaľ ju Fotr hlavou poslal do siete - 1:0. Potom na dlhé minúty zavládol pokoj zbraní. Až v posledných desiatich minútach prvého polčasu sa domáci dostali do troch zakončení. V 37. minúte po prihrávke Maleca strieľal Fotr do brankárovho náručia. Veľkú možnosť mal tento hráč takisto v 44. minúte. Z ľavej strany unikol obrane a v 16-ke chcel ešte prihrávať lepšie postavenému Yennemu. Obranca hostí odkopol loptu na rohový kop. V 45. minúte si Addo pekne narazil s Piroskom, jeho tvrdá strela však mierila vedľa bránky Yakubu.

Množstvo osobných súbojov videli televízni diváci aj v druhom polčase. Hra bola veľmi rozkúskovaná a prerušovaná. V 59. minúte sa po prihrávke Košťála dostal do dobrej streleckej pozície Fotr. Jeho zakončenie však bolo slabé. Hra sa ešte viac rozkúskovala v 70. minúte, keď hlavný arbiter vylúčil domáceho Fotra. Záver stretnutia bol veľmi dramatický. V 89. minúte sa po centri z pravej strany presadil striedajúci útočník Jarovič - 1:1. V nadstavenom čase domáci skórovali druhýkrát a schyľovalo sa k premiérovému víťazstvu FK nad ŠKF. Po Piroskovom priamom kope hlavičkoval Asanovič a loptu pri zadnej žrdi poslal do siete Malec - 2:1. V päťminútovom nadstavení však padol ešte jeden gól a body sa napokon delili. Lačný dostal prihrávku od Hučka na 16-ku a umiestnenou strelou do ľavej šibenice vyrovnal na konečných 2:2. Senica na domácej tráve získala v zápase so Sereďou len jeden bod.

Autor: Dušan Guman / sport.sk