17.10.2020 17:00 CET
1 : 2
(0:0)

Ružomberok otočil v Senici v posledných minútach

MFK Ružomberok dokázal na Záhorí otočiť výsledok a nad domácim FK Senica vyhral pomerom 2:1 (0:0).

V prvom polčase boli aktívnejší domáci a vypracovali si aj viac šancí na gól. Horšie to však s nimi bolo v koncovke. V 14. minúte po rýchlom protiútoku zakončil po zemi Kopečný, no Macík jeho strelu kryl. Rovnaký hráč zakončoval aj o štyri minúty. Tentoraz ružomberský brankár loptu vyrazil. Veľkú príležitosť otvoriť skóre mali Seničania v 21. minúte: po centri Kopečného hlavičkoval na päťke osamotený Piroska. Macík loptu spod brvna vyškriabal. Nebezpečná bola strela Madleňáka v 27. minúte, keď Fryšták loptu vyrazil. Na druhej strane center Kopečného našiel Maleca, a ten hlavou mieril vedľa. V 32. minúte sa po chybnej rozohrávke dostal do nebezpečnej pozície Kmeť. Zvnútra šestnástky tvrdo vypálil, no dobre zakročil gólman Fryšták. Loptu vyrazil na roh. Po kombinačnej akcii Senice a prihrávke Maleca bol v stopercentnej pozícii Kopečný. Víťazom mikrosúboja bol znova Macík.

Záhoráci mali lepší vstup aj do druhého polčasu. V 52. minúte na center Kopečného nabehol Yenne, a lopta po jeho hlavičke letela tesne vedľa. V 54. minúte po rohovom kope Pirosku sa lopta dostala k Addovi a ten s prehľadom rozvlnil sieť - 1:0. Od 60. minúty zvýšili hostia aktivitu a domácim akoby dochádzali sily. V 86. minúte mohol zvýšiť Malec, keď nepremenil príležitosť. V 87. minúte sa po centri Kmeťa dostal k odrazenej lopte Gerec a prestrelil Fryštáka - 1:1. O minútu nato Regáliho strelu Fryšták vyrazil, ale po následnom centri Kmeťa si loptu do vlastnej siete vrazil Carrillo - 1:2. Ružomberok zvíťazil v Senici 2:1 gólmi v samotnom závere zápasu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk