24.10.2020 17:00 CET
1 : 2
(1:0)

Pohronie v dôležitom dueli podľahlo doma Senici

V jedenástom kole slovenskej najvyššej súťaže zvrátil FK Senica nepriaznivý polčasový stav a domáce Pohronie zdolal 2:1 (0:1).

Oba celky sa od úvodu prezentovali skôr tuhým bojom s minimom šancí. Hostia sa nedostali v prvom polčase do žiadnej príležitosti. Ich prípadné nebezpečné lopty pred bránkou dobre riešila obrana Pohronia. Po dvadsiatich minútach hry sa predsa len tešili domáci. Župa hodil dlhý aut až do malého vápna, kde lopta nadskočila a Fryšták sa musel poriadne natiahnuť. Po jeho zákroku však ešte dokázal zakončiť Špiriak a dostal loptu tesne za čiaru - 1:0. O minútu nato sa dobrou strelou spoza šestnástky prezentoval útočník Pohronia Bimenyiman. Dobre zasiahol brankár Senice. V 39. minúte dostal dobrú prihrávku Blahút, no vo finálnej fáze mal pred Fryštákom smolu. Zmeniť skóre mohol v nadstavenom čase úvodného dejstva Bimenyimana. Zdarne sa prepracoval až do pokutového územia, vystrelil z asi 15-tich metrov, a lopta letela vedľa žrde.

V druhom polčase Senica zvýšila aktivitu, ale po akcii Župu sa v šestnástke ocitol voľný Pavlík. Loptu síce medzi žrde umiestnil, ale Fryšták bol na mieste. Záhoráci vyrovnali po štandardke Pirosku, keď pred bránkou hlavičkoval Asanovič. Ten loptu poslal k vzdialenejšej žrdi, kde ju do siete doklepol striedajúci Fotr - 1:1. V 71. minúte pretavili hostia do ďalšieho gólu aj svoju druhú šancu v zápase. Piroska z priameho kopu centroval do vzdialenejšej časti pokutového územia. Tam mali veľa priestoru až dvaja Záhoráci a Malec odrazenú loptu poslal k vzdialenejšej žrdi - 1:2. Seničania mali dobrú možnosť takisto po prieniku Yenneho. Ten mu nevyšiel, ale legionár sa dostal aj k odrazenej lopte a namieril nad brvno. V nadstavenom čase sa pred Fryštákom nepresadil Župa. Pohronie prehralo doma so Senicou 1:2 a situácia v tabuľke sa mu skomplikovala.

Autor: Dušan Guman / sport.sk