31.10.2020 17:00 CET
2 : 2
(1:1)

Pohronie so Zlatými Moravcami si po pekných góloch body delili

FK Pohronie si v sobotňajšej časti dvanásteho kola Fortunaligy podelilo body s FC ViOn Zlaté Moravce po remíze 2:2 (1:1).

Loptu v prvom polčase držali viac domáci futbalisti. Skóre mohli otvoriť už v jedenástej minúte. Spoza šestnástky strieľal Weir, ale brankár Chovan dobre zasiahol pod brvnom. Potom hostia zaútočili po pravej strane. Hrnčár poslal loptu do šestnástky, našiel nabiehajúceho Kyziridisa, a ten chladnokrvne otvoril skóre - 0:1. Peknou akciou sa v 21. minúte prezentoval útočník Pohronia Fadera. Prešiel po ľavej strane cez Tótha, v šestnástke obohral aj Menicha a zakončil k žrdi - 1:1. Pohronie mohlo do polčasu aj otočiť, ale voľný Župa v pokutovom území strieľal slabo a do priestoru, kde stál Chovan.

V druhom dejstve boli nebezpečnejší hostia. Dvakrát sľubne strieľal Kyziridis, a dobre zasahovali Špiriak i Chovan. Balajova hlavička po hodine hry bola málo razantná. V 67. minúte po centri Chrena hlavičkoval Hrnčár do brvna, no odrazenú loptu poslal už Balaj správnym smerom - 1:2. Z vedenia sa ViOn tešil len pár sekúnd. Pohronie predviedlo rýchlu akciu, na konci ktorej sa v šestnástke v páde presadil voľný Weir - 2:2. Domáci potom hrozili častejšie. Chovan mal prácu po koncovke Župu a hlavičke Bimenyimanu. Badolo strieľal nad brvno. Na opačnej strane pálil nad Ďubek a Kyziridis nedočiahol na center pri pravej žrdi. V samom závere zahodil veľkú šancu Balaj, keď po faule Badola nenamieril loptu do takmer opustenej bránky. Pohronie remizovalo s Zlatými Moravcami 2:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk