27.02.2021 14:00 CET
0 : 1
(0:0)

Pohronie nevyťažilo z prevahy, AS vezie z horúcej pôdy všetky body

FK Pohronie nedokázalo nadviazať na dobré výsledky z predchádzajúcich jarných kôl, keď v 21. kole podľahol na domácej tráve mužstvu AS Trenčín 0:1 (0:0).

V prvom polčase boli v Žiari nad Hronom aktívnejší domáci futbalisti. Absentoval však pokoj vo finálnej fáze. Hostia naopak hrozili sporadicky. Jedinú vážnejšiu možnosť mal v 16. minúte Kadák, keď z hranice veľkého vápna zamieril nad brvno. Potom sa oba celky prezentovali niekoľkými nepresnosťami. Pohronie pohrozilo po polhodine hry. Vtedy sa do šestnástky cez Pirinena preštrikoval Blahút, no v dobrej pozícii zakončil ľavačkou veľmi nepresne. V 40. minúte Mazan vybojoval loptu, poslal ju do behu Adlerovi, no ten z hranice päťky rozvlnil iba bočnú sieť. Do kabín schádzali mužstvá za bezgólového stavu.

Aj v druhom polčase mali viac z hry Pohronci, ale do šancí sa dostávali ťažko. Trenčanom sa zranil Kadák. Počas jeho neprítomnosti na hracej ploche sa o individuálnu akciu pokúsil Kmeť. Spoza šestnástky zakončil nepresne. Prvá strela medzi žrde prišla až v 69. minúte. Domáci útočník Chvěja namieril do stredu bránky, kde stál pozorný Šemrinec. O chvíľu to z podobnej pozície vyskúšal z otočky Heurtaux, a razantná lopta minula pravú žrď. S blížiacim sa koncom tlak hráčov spod Šibeničného vrchu narastal. Sľubný center vyslal Ladji, zaujímavá bola tiež hlavička Chvěju na zadnej žrdi. Brankár AS však situáciu vyriešil. Napokon vyšiel brejk hosťom. Ghali centrom vysunul Čatakoviča a ten krížnou strelou prekonal Jenča - 0:1. Najbližšie k vyrovnaniu mal na konci Adler, ktorého hlavičku vychytal Šemrinec. AS Trenčín zvíťazil na horúcej pôde Pohronia tesne 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk