28.11.2020 14:00 CET
0 : 0
(0:0)

Zlaté Moravce a Michalovce bojovali bez gólov

V 15. kole Fortunaligy sa medzi domácim FC ViOn Zlaté Moravce a MFK Zemplín Michalovce zrodila bezgólová remíza 0:0.

Od úvodných minút sa hráči ViOn-u tlačili pred pokutové územie Zemplína. V jedenástej minúte Hrnčárova strela z hranice 16-ky tesne minula bránu. Po polhodine hry si na Ďubekov center sprava nabehol Balaj, no jeho hlavičku Markovič kryl. V 35. minúte poslal prízemný center do malého vápna Hrnčár, avšak voľnému Dugovi chýbal pred prázdnou bránou polkrok. V 38. minúte na Ďubekov center po rohovom kope vyskočil Menich, ktorého dobre mierenú hlavičku na dvakrát skrotil Markovič.

Po zmene strán nastal boj o každý meter. Hralo sa medzi šestnástkami a bez streleckých príležitostí. V 70. minúte domáci zakombinovali, a Ďubekovu strelu z 20-tich metrov Markovič kryl. Na opačnej strane v 72. minúte hlavičkoval Tandir tesne vedľa ľavej žrde. V 85. minúte po Orávikom centri hlavičkoval Balaj a trafil ľavú žrď. Zlaté Moravce ani Michalovce gól nestrelili a body si tak podelili.

"Vypracovali sme si dostatok šancí, ale dnes, aj keby sme hrali ďalších 45 minút, gól by sme asi nedali. Hráči išli naplno, nemám im čo vyčítať. Michalovce boli nepríjemný súper," povedal tréner domáceho celku Ľuboš Benkovský.

"Ťažký zápas na ťažkom teréne, kde prevládalo množstvo osobných súbojov. V prvom polčase boli domáci lepší. Naopak, po zmene sme mali navrch my, ale finálna fáza nebola dobrá. Myslím, že remíza je spravodlivá. Verím, že nás tento výsledok nakopne do ďalších zápasov," uviedol lodivod Michaloviec Jozef Majoroš.

Autor: Dušan Guman / sport.sk