06.03.2021 14:30 CET
1 : 0
(1:0)

Moravcie zbierajú body, premohli aj Sereď

FC ViOn Zlaté Moravce ukončil základnú časť prebiehajúcej sezóny víťazne. V 22. kole Fortunaligy zvíťazil nad ŠKF iClinic Sereď 1:0 (1:0). V zápase sme zaznamenali aj pekné gesto Čögleya.

Úvod vyšiel lepšie mužstvu ViOn-u. V dvanástej minúte zakombinovali Ďubek a Hrnčár a gólovú hlavičku pridal Balaj - 1:0. V 26. minúte Balaj na pravej strane uvoľnil Hrnčára, ktorý z uhla neprestrelil Yakubuho. Kurióznu situáciu priniesla 27. minúta. Po strete Yakubuho s Čögleyom nariadil hlavný arbiter pokutový kop, ktorý následne po Čögleyovom fair play geste odvolal. Domáci mali zápas pod kontrolou. Po polhodine hry sa v gólovej pozícii ocitol Balaj, ale jeho lob Yakubu prečítal.

V 35. minúte mohol niečo so zápasom urobiť Pintér, z desiatich metrov však prestrelil bránu. Do druhého polčasu vstúpili aktívnejšie hostia. V 58. minúte zakončil Lačný, s ktorého hlavičkou Chovan problém nemal. Na opačnej strane v 72. minúte Čögleyovu prihrávku poslal Balaj z prvej tesne vedľa. V 74. minúte to skúšal striedajúci Iván. Jeho strela z priameho kopu preletela tesne vedľa pravej žrde.

V 79. minúte Michalík napálil loptu do Balajovej ruky, a na prekvapenie sa kopal pokutový kop proti domácim. Loptu si na biely bod postavil Lačný, ktorého strelu Chovan vyrazil. V závere sa hostia tlačili pred pokutové územie súpera, do koncovky sa ale nedostali. ViOn Zlaté Moravce zvíťazil nad Sereďou 1:0.

"Hlavným cieľom tohto stretnutia bolo, aby sme ho zvládli a získali tri body, čo sa nám aj podarilo. Čögley predviedol veľké gesto fair play. Neviem, či sa to už v slovenskej lige niekedy stalo. V druhom polčase sme nehrali tak organizovane, ako v predchádzajúcich stretnutiach," zhodnotil duel tréner domácich Ľuboš Benkovský.

"Výsledok je pre nás opäť nepriaznivý. Vedeli sme, že to nebude ľahké stretnutie. V prvom polčase boli lepší domáci. Myslím si, že po zmene strán sme boli lepší my, i keď sme si nevypracovali veľké šance. Desať minút pred koncom sme zahrávali pokutový kop, ktorý sme nepremenili. Na penaltu bol určený Fábry. Lačný to zobral na seba, čo by sa nemalo stávať," zhodnotil zápas aj lodivod hostí Ján Blaháč.

Autor: Dušan Guman / sport.sk