18.04.2021 16:00 CET
1 : 0
(0:0)

Žilina prišla o tretiu priečku v Moravciach

FC ViOn Zlaté Moravce si pripísal tri veľmi cenné body, keď jedno z najlepších slovenských mužstiev zdolal v piatom kole nadstavbovej časti Fortunaligy najtesnejším rozdielom 1:0 (0:0).

Prvú vážnejšiu šancu zápasu mala Žilina v jedenástej minúte. Zakončenie Bičachčjana z uhla vyrazil domáci brankár Chovan na rohový kop. ViOn zareagoval strelou Hrnčára z diaľky, s ktorou si hosťujúci brankár Petráš poradil na dva razy. V závere prvého polčasu Paur vysunul Kurminowského. Menovaný sa zbavil obrancu, loptu mu však spod nôh zobral Chovan. Prvý polčas tak priniesol bezgólový rezultát.

Po zmene strán si Chovan udržal čisté konto aj po prudkej strele Kiwiora, ktorú končekmi prstov vyrazil na roh. Potom prišli ofenzívne chvíle domácich. V 70. minúte ešte Balaj neskóroval, keď jeho zakončenie na poslednú chvíľu zblokoval na roh Nemčík. Balaj sa však do streleckej listiny zapísal dve minúty pred koncom riadneho hracieho času. Centrom z pravej strany ho našiel Hrnčár a útočník Zlatých Moraviec rozhodol o výsledku duelu presnou hlavičkou.

ViOn Zlaté Moravce zdolal MŠK Žilina jediným gólom zápasu 1:0 a hostia počas víkendu prišli o tretie miesto v tabuľke. Na ich miesto zasadla Trnava, ktorá na Tehelnom poli zdolala Slovan.

Autor: Dušan Guman / sport.sk