26.09.2020 19:00 CET
4 : 0
(3:0)

Nevyspytateľná Žilina vybuchla v Zlatých Moravciach

MŠK Žilina opäť potvrdil svoju nevyspytateľnosť, tentoraz na trávniku ViOn-u Zlaté Moravce, ktorému podľahol vysoko 0:4 (0:3).

Vstup do zápasu domácim vyšiel. Vo štvrtej minúte sa v sľubnej pozícii ocitol Ďubek, ale z ôsmich metrov prestrelil. V šiestej minúte Hrnčárov center napálil Ďubek z prvej do ľavej žrde, od ktorej sa lopta odrazila k nekrytému Balajovi. Ten už pohodlne skóroval do prázdnej žilinskej brány - 1:0. V 25. minúte sa po Myslovičovom rohu a následnom závare v pokutovom území domácich dostal k lopte Vallo. Jeho prudkú strelu Chovan vyrazil. V 35. minúte Javorček v pokutovom území podkopol Hrnčára a nariadený pokutový kop s prehľadom premenil Ďubek - 2:0. V 41. minúte sa k málo vídanému sólu odhodlal Hrnčár a loptu poslal prízemnou strelou k ľavej žrdi - 3:0.

V 50. minúte pekná akcia Ďubeka s Hrnčárom skončila na jednom z obrancov Žiliny. V 57. minúte opäť sa po kombinácii Ďubeka s Hrnčárom z premiérového gólu tešil Kyziridis - 4:0. Po hodine hry mohli čestný úspech zaznamenať žltozelení, ale Fazlagičovu strelu z priameho kopu na bránkovej čiare vyhlavičkoval Menich. V závere stretnutia domáci zvoľnili a iniciatívnejší boli hostia. V 83. minúte skúšal šťastie Bičachčjan, ale s jeho strelou si brankár Chovan poradil.

FC ViOn Zlaté Moravce zdolal MŠK Žilina nečakane vysoko 4:0. "Po niekoľkých neuspokojivých výsledkoch sme konečne dosiahli taký, aký sme očakávali. Veríme ceste, ktorú sme si nastolili. Musíme aj naďalej tvrdo pracovať," uviedol po úspešnom zápase svojich zverencov tréner Zlatých Moraviec Ľuboš Benkovský. "Podobné chyby a podobné góly ako v zápase so Sereďou... Domáci dokázali využiť šance, ktoré si vypracovali. My sme sa nevzdávali, ale súper nás dnes prevýšil. Bol takticky veľmi dobre pripravený. Musím mu pogratulovať k víťazstvu," povedal lodivod hostí Pavol Staňo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk