20.02.2021 14:00 CET
3 : 1
(2:0)

Ružomberok veľký odpor Moravciam nekládol

Od Ružomberka sa očakával silnejší odpor. FC ViOn Zlaté Moravce zdolal v 20. kole Fortunaligy na domácej tráve Liptákov 3:1 (2:0).

V priamom súboji o hornú šestku hrali od úvodu oba celky ofenzívne. Už v druhej minúte mal dobrú pozíciu Kovaľ, ale mieril tesne vedľa. V jedenástej minúte po faule Grozdanovského na Brenkusa zahrávala "Ruža" pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Maslo, ale napálil vysoko nad. O dve minúty nato sa zrodila pekná akcia domácich po osi Kovaľ - Čonka. Hrnčár ale v čistej šanci netrafil priestor bránky. V 27. minúte po rohu zakončoval Mrva, no Chovana neprekvapil. Skóre sa menilo po polhodine hry. Ďubekov center z rohového kopu Csögley posunul hlavou do päťky a Menich z prvej urobil z Krajčírika štatistu - 1:0. O ďalšie dve minúty poslal Hrnčár z pravej strany milimetrový center do päťky a nekrytý Kovaľ s prehľadom zvýšil na 2:0. V závere prvého polčasu Brenkusovu strelu z priameho kopu Chovan vyrazil. Následnú dorážku vyriešila obrana ViOn-u.

Druhý polčas na ťažkom teréne veľa futbalovej krásy nepriniesol. V 55. minúte Ďubek odcentroval na hranicu šestnástky, kde číhal Tóth. Jeho dobre mierenú strelu odvrátil jeden z obrancov Ružomberku na roh. Hostia sa vrátili do zápasu v 73. minúte: zmätky v domácej obrane využil Ďungel a zblízka znížil na 1:2. Odpoveď domácich prišla okamžite. Aktívny Hrnčár našiel centrom hlavu Kovaľa, ktorý svojim druhým gólom v zápase zvýšil na 3:1. V závere sa hostia snažili stav skorigovať, ale domáci si víťazstvo ustrážili. FC ViOn Zlaté Moravce porazil MFK Ružomberok presvedčivo 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk