24.04.2021 14:30 CET
0 : 1
(0:0)

Druhý celok tabuľky bral body ViOn-u

ViOn Zlaté Moravce nepotvrdil výbornú fazónu v nadstavbe a na vlastnej tráve podľahol mužstvu DAC Dunajská Streda o jediný gól 0:1 (0:0).

Prvý polčas priniesol vyrovnanú partiu s malým množstvom streleckých príležitostí. Už v druhej minúte Balič uvoľnil Divkoviča, a ten v koncovke pred Chovanom zaváhal. Na opačnej strane odpovedal v desiatej minúte Hrnčár, keď jeho strela z 18-tich metrov letela tesne nad. V 16. minúte Tóthova strela z hranice 16-ky skončila na brvne Jedličkovej brány. Domáci boli aktívnejší a tri-štyri centre Hrnčára museli odvracať obrancovia DAC-u. V 43. minúte sa Hrnčár vydal na sólo cez celé ihrisko. Jeho prudkú strelu do priestoru brány skrotil jeden z obrancov hostí. Do druhého dejstva lepšie vstúpili hráči zo Žitného ostrova. V 50. minúte našiel Njie za obranou Ramíreza, ktorý s prehľadom otvoril skóre - 0:1. V 52. minúte sa skóre mohlo meniť opäť, ale Nebyla vychytal Chovan. O minútu nato Divkovičovu jedovku z pravej šibenice vyškriabal Chovan na rohový kop. Záverečný vanbak ViOn-u nepomohol. Zlaté Moravce prehrali s druhým celkom tabuľky 0:1.

"Prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Na súpera sme vytvorili tlak. Mali sme aj príležitosti, ktoré však zostali nepremenené. V úvode druhého dejstva sme urobili dve-tri chyby, súper dal gól a zlomil stretnutie na svoju stranu. Nechýbala nám motivácia, ani chuť po víťazstve, dnes to nevyšlo," okomentoval dianie tréner domáceho celku Ľuboš Benkovský. "Hra nebola dobrá, napriek tomu sme chceli a bojovali. Tímový duch bol fajn, sme radi, že sme zvíťazili. Hráči ukázali rozvoj a vôľu napredovať. Chceli sme dosiahnuť dobrý výsledok, čo sa nakoniec aj podarilo. Každý zápas proti ViOn-u je pre nás náročný," zhodnotil duel tréner hostí Antal Németh.

Autor: Dušan Guman / sport.sk