30.08.2020 19:00 CET
1 : 2
(1:1)

Dunajská Streda zveľadila v Zlatých Moravciach klubový rekord

Neobyčajný kúsok sa podaril hráčom FC DAC 1904 Dunajská Streda. V minulom kole urobili nový klubový rekord v počte víťazstiev v rade pri vstupe do sezóny, na pôde Zlatých Moraviec ho ešte zveľadili. ViOn podľahol DAC-u na svojej tráve 1:2 (1:1).

Diváci videli hneď od začiatku obojstranne otvorený futbal. V tretej minúte Dugova prudká strela minula ľavú šibenicu. O minútu nato kryl jedlička Balajove zakončenie. Na opačnej strane poslal Ramírez hlavou loptu tesne vedľa. V 17. minúte Ďubek posunul Kovaľovi, ktorý pätičkou našiel Hrnčára. Jeho ranu z desiatich metrov Jedlička vytesnil na roh. V 24. minúte prišla vydarená kombinácia domácich po osi Grozdanovski - Balaj - Hrnčár. Posledne menovaný tentoraz nedal Jedličkovi šancu - 1:0. V 36. minúte po výskoku Čonku na Baliča kopali hostia pokutový kop. Penaltu chladnokrvne premenil špílmacher Kalmár - 1:1. Od tejto chvíle boli hostia živší. V 42. minúte spoza šestnástky prudko vystrelil Kružliak a Chovan v poslednej chvíli vyrazil na roh. V 44. minúte Blackman z päťky v čistej pozícii hlavičkoval tesne nad.

V 51. minúte Ďubek rozohral štandardku a Balajovu hlavičku pokryl gólman hostí. V 56. minúte poslal center z pravej strany Čögley, ale Kovaľ z päťky mieril tesne vedľa. V 71. minúte zakončoval z hranice 16-ky Klamár, ktorého prudká strela obišla ľavý horný roh. Hostia sa čoraz viac tlačili k bráne domáceho celku. V 81. minúte Friedeho strelu odvrátil z bránkovej čiary Hrnčár. V 84. minúte dostal ideálnu prihrávku za obranu Divkovič a z ostrého uhla trafil presne do opačného rohu - 1:2. Na druhej strane hneď po rozohrávke skončila Balajova strela na brvne. FC ViOn Zlaté Moravce podľahol na domácej tráve Dunajskej Strede 1:2, čím hostia zo Žitného ostrova zaznamenali v úvode sezóny už piatu výhru v rade a logicky naďalej kraľujú fortunaligovej tabuľke.

Autor: Dušan Guman / sport.sk