05.12.2020 14:00 CET
1 : 1
(0:1)

Nitra proti Senici konečne s gólom i bodom

FC Nitra vydoloval bod s FK Senica, keď vyrovnávajúci gól hráčov spod Zobora padol po skončení riadneho hracieho času. Corgoni remizovali so Záhorákmi 1:1 (0:1).

Nitrania po troch prehrách v rade a navyše bez streleného gólu začali veľmi aktívne. Už v tretej minúte vyslal technickú strelu Záhumenský. O dve minúty nato sa po rýchlej kontre s pokusom pridal aj Faško. Dobrými zákrokmi podržal svoj tím brankár Senice Fryšták. Hostia prvýkrát pohrozili po štvrťhodine hry. Lob Oskara Fotra z hranice šestnástky brankára Nitry neprekvapil. Záhoráci hru postupne vyrovnali. V 31. minúte išli aj do vedenia. Po peknej akcii našiel Totka prízemnou prihrávkou z pravej strany na zadnú žŕdku voľného Tomáša Maleca, ktorý nemal problém doraziť loptu do odkrytej brány - 0:1. Nitrania sa do prestávky snažili vyrovnať, ale proti pozornej obrane hostí sa presadzovali iba ťažko.

Po zmene strán Nitra prestriedala, ale obraz hry sa veľmi nezmenil. Senica kontrolovala stav a rýchlymi protiútokmi neustále zamestnávala obranu Nitry. V 65. minúte po brejku poslal časovanú prihrávku do šestnástky Košťál. Malec a Piroska loptu minuli, no Oskar Fotr nie. Z hranice päťky však mieril iba do žrde a skóre sa nemenilo. Nitra v závere zápasu vrhla všetko do útoku. Po zaváhaní Carrilla na pravej strane obrany sa dostal k lopte Tancík. Na jeho prihrávku nabiehal Chobot, no Carrillo ho v snahe odkopnúť loptu sklzom fauloval a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Výhodu pokutového kopu zužitkoval Faško. Nitra zachránila remízu 1:1 so Senicou v hodine dvanástej.

Autor: Dušan Guman / tasr.sk