27.02.2021 14:00 CET
0 : 1
(0:1)

Nitra neuspela proti ViOn-u, rozhodol pokutový kop

ViOn sa opäť chytil. Tentoraz si to odniesla Nitra, ktorá v 21. kole Fortunaligy podľahla Zlatým Moravciam 0:1 (0:1).

Takzvaný šesťbodový zápas o účasť v prvej nadstavbovej šestke o titul začali pod Zoborom lepšie hostia. Už v jedenástej minúte sa po štandardnej situácii dostal do gólovej šance Hrnčár. Jeho zakončenie brankár Šípoš veľmi dobre vytlačil na ľavú žrď. O deväť minút neskôr ten istý hráč dostal loptu do nitrianskej siete, no ešte predtým hlavný rozhodca Očenáš zapískal faul na Balaja v šestnástke. A tak ViOn musel svoje vedenie potvrdiť až z následnej penalty. Loptu si na biely bod postavil Balaj a umiestnenou strelou k pravej žrdi otvoril skóre - 0:1.

Nitrania prvýkrát výraznejšie pohrozili po polhodine hry. Vtedy vydarenú ďalekonosnú jedovku Šefčíka s námahou zneškodnil brankár Chovan. V 42. minúte hosťujúci Hrnčár opäť opečiatkoval konštrukciu nitrianskej brány, ale beztak stál v ofsajde. V závere prvého polčasu mal príležitosť domáci Kurt, a zahviezdil brankár Chovan. Na prestávku odchádzali tímy za jednogólového vedenia ViOn-u.

Nitra cez polčas urobila v zostave dve zmeny a druhé dejstvo začala aktívnejšie. V 58. minúte Kurt zamiešal hosťujúcu obranu, no Chovan situáciu vyriešil. Nitrania v ďalších minútach narážali na dobre organizovanú defenzívu súpera a väčšie šance si nevypracovali. V 85. minúte Duga po nepeknom faule inkasoval druhú žltú a následne aj červenú karu. Nitra tak dostala šancu zvrátiť nepriaznivý stav. V závere vrhla všetky sily do útoku, no ViOn si už tesný náskok udržal. Zlaté Moravce vyhrali v Nitre 1:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk