16.12.2020 14:00 CET
1 : 2
(0:0)

Trenčín zmrazil Nitranov tri minúty pred koncom

V poslednom jesennom kole Fortunaligy podľahol FC Nitra na svojom trávniku trenčianskemu AS 1:2, keď všetky góly v zápase padli až po polčase.

Do zápasu aktívnejšie vstúpili domáci hráči. V siedmej minúte to skúšal poslať na Šemrinca spoza šestnástky Magda. Po štvrťhodine hry sa na oplátku ozvali hostia. Kadákov center z pravej strany hlavičkoval Ikoba tesne vedľa. Potom tempo trochu ustalo a hralo sa väčšinou medzi šestnástkami. Na prestávku odchádzali tímy za bezgólového stavu. Po zmene strán sa hra viac otvorila. V 48. minúte po Gataričovom centri zo štandardnej situácie a následnej umiestnenej strele Adamca sa veľmi dobrým zákrokom blysol Šemrinec. O tri minúty neskôr sa do veľkej príležitosti dostal Gatarič, ale trenčiansky gólman výbornou reakciou opäť podržal svoj tím. V 57. minúte vypálil z voleja Corryn, avšak tesne minul. O tri minúty neskôr sa už Trenčín nepomýlil. Na Zubairovu strelu brankár Harush nedosiahol a hostia viedli 1:0.

Zverenci trénera Ivana Galáda mohli vyrovnať o sedem minút po tomto momente. Vtedy Tancíkov prudký center do päťky nasmeroval na vlastnú bránu Šulek. Šemrinec loptu za chrbát nepustil. V 73. minúte po Gataričovom centri z ľavej strany hlavou zrovnal skóre Mustafič - 1:1. Keď sa už schyľovalo k remízovému rezultátu, druhýkrát nečakane udreli Považania. V 87. minúte sa dostal z hranice šestnástky k zakončeniu striedajúci Čatakovič a presnou strelou k žŕdke rozhodol o tesnom víťazstve Trenčína v Nitre v pomere 2:1. Nitra prezimuje v tabuľke na ôsmom mieste, len o skóre za siedmou Sereďou. Trenčín, ktorý si pod Zoborom polepšil o tri body, prezimuje deviaty. Od posledného Pohronia ho delí šesť bodov, Pohronci však majú ešte dva zápasy k dobru.

Autor: Dušan Guman / sport.sk