15.12.2020 16:00 CET
2 : 0
(0:0)

Dunajská Streda s trojbodovou jesennou rozlúčkou nad Senicou

FK Senica sa na Žitnom ostrove dlho držal, no napokon podľahol domácemu FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:2 (0:0).

V druhej minúte sa Jedličku ďalekonosnou strelou pokúsil prekvapiť Addo, ale mieril vedľa. Prvých desať minút sa hralo v réžii Senice. Jej hráči boli aktívnejší a smerom na bránu aj nebezpečnejší. Gólovú príležitosť si však nevypracovali. V 20. minúte po rohovom kope hlavou poslal loptu na bránu Asanovič, a Jedlička ju reflexívne vyrazil. Odrazený pokus sa snažil dotlačiť do brány Addo, ale Jedlička šancu opäť zmaril.

V 24. minúte Ramirezovu strelu spoza šestnástky vyrazil Fryšták. V 33. minúte Addo nabil na strelu Košťálovi, ktorý z pravej strany prestrelil bránu. O dve minúty neskôr Košťálove zakončenie z rovnakého miesta Jedlička kryl. V 38. minúte Kalmár poslal loptu za obranu Ramirezovi. Venezuelský útočník išiel sám na bránu. Obišiel aj obrancu Nemca, ale jeho strelu Fryšták veľmi dobre vyrazil na roh.

V 51. minúte Nicolaesu prešiel po pravej strane. Jeho spätnú prihrávku senická obrana odvrátila na Divkoviča, ktorý stál sám pred bránou. Divkovič poslal loptu Kalmárovi, ktorý ju dorazil do prázdnej brány - 1:0. V 54. minúte z ostrého uhla skúsil šťastie Ramirez, ale brankár hostí bol pozorný. Senica sa snažila o vyrovnanie, avšak do vyloženej šance sa nedostala.

V 63. minúte bol nepresný Ramirez. V 69. minúte išla Müllerova hlavička tesne vedľa. V 72. minúte obrana hostí odhlavičkovala Baličov center. Lopta sa dostala k Nicoalescuovi, ktorý ju z hranice šestnástky poslal s prispením teču do siete - 2:0. Dunajská Streda ukončila jesennú časť aktuálneho ročníka Fortunaligy dvojgólovým víťazstvom nad Senicou a prezimuje na druhom mieste tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk