13.03.2021 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Moravce bojovali, DAC sa poriadne zapotil

Dlho predlho kládol ViOn na Žitnom ostrove tuhý odpor. DAC Dunajská Streda zdolal napokon Zlaté Moravce 2:0 (0:0).

Pred zápasom vedenie domácich gratulovalo Markovi Divkovićovi k stému zápasu v drese Dunajskej Stredy. Ako 21-ročný sa stal zároveň najmladším hráčom v histórií klubu, ktorý túto métu dosiahol. Prvá šanca v meraní síl prišla v 15. minúte. Müller poslal center hlavou nad. V 20. minúte Ďubekov roh skončil vďaka Pintérovi rovnako.

Prvá polhodina veľa väčších šancí nepriniesla. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami, avšak s viacerými chybami. Dunajská Streda sa dostávala do pokutového územia ViOn-u, kde narážala na jednoliatu obranu. V 32. minúte to z 25-tich metrov vyskúšal Kovaľ, ale bol nepresný. V 40. minúte Ramirezovu strelu z hranice pokutového územia Chovan vyrazil. Na druhej strane vyskúšal Jedličkovu pozornosť Menich.

Obraz hry bol rovnaký i po prestávke. Naďalej sa hralo medzi šestnástkami. V 58. minúte s tým mohol niečo urobiť Ramirez, keď po centri z päťky poslal loptu nad. V 62. minúte pohrozil Čonka, ktorý mieril vedľa. V 70. minúte po Blackmanovej prihrávke zakončil s rovnakým výsledkom Divković.

V 75. minúte z 23 metrov poslal loptu peknou strelou do siete Kalmár - 1:0. Dunajská Streda pokračovala v útočnom ťažení, držala viac loptu na kopačkách. V 87. minúte v pokutovom území pálil Ramirez a odrazenú loptu poslal na bránu Balić. Chovan veľmi dobre zasiahol.

V 88. minúte zakončoval Dávid Hrnčár, avšak jeho strela letela vedľa. V 89. minúte po Davisovom centri Ramirez hlavou usmernil loptu do brány druhýkrát. DAC zdolal ViOn Zlaté Moravce 2:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk