17.04.2021 17:00 CET
2 : 0
(2:0)

Trenčín nezabral, DAC znížil stratu na Slovan

FC DAC 1904 Dunajská Streda potvrdil úlohu favorita a na Žitnom ostrove si poradil s AS Trenčín pomerom 2:0 (2:0).

Pred týmto duelom DAC čakal na víťazstvo tri a Trenčín štyri zápasy. Obe mužstvá spájalo aj to, že počas uplynulého týždňa vypadli vo štvrťfinále Slovnaft Cupu. Lepšie začal DAC, ktorý loptu držal viac na kopačkách. Domáci otvorili skóre už vo ôsmej minúte. Ramirez dostal loptu pred pokutovým územím a z hranice šestnástky ju veľmi pekne poslal k tyči - 1:0.

Venezuelský útočník tak strelil už svoj pätnásty gól v sezóne. V 21. minúte Dunajská Streda zvýšila vedenie na dvojgólový rozdiel. Balič zahrával priamy kop z ľavej strany a Divkovič hlavou poslal loptu za chrbát gólmana - 2:0.

Okrem dvoch gólov prvá polhodinka veľa vzruchu nepriniesla. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a s chybami na oboch stranách. V 40. minúte mali svoju prvú šancu aj hostia. Pirinen prešiel po ľavej strane a jeho prízemný center poslal Čatakovič tesne vedľa. V 43. minúte sa dostal k lopte Andzouana. Z hranice šestnástky mieril vedľa.

V 53. minúte po Davisovom centri pohrozil hlavou Beskorovajnyj, keď mieril mimo troch žrdí. V 57. minúte zakončil Da Silva, ale slabú loptu chytil Jedlička. V 62. minúte Davisov pokus z 23 metrov musel kryť Kukučka. Aj v druhom polčase pokračoval futbal medzi šestnástkami. V 81. minúte zahrával Tučný priamy kop z ľavej strany. Loptu z päťky poslal do rúk brankára Corryn.

V 88. minúte vybojoval loptu Divkovič a vysunul Taiwa. Ten mohol postupovať sám na bránu, ale jeho strelu Kukučka veľmi dobrým zákrokom vyrazil. O minútu neskôr bol Taiwo opäť v akcii, a jeho strela tesne minula bránu. DAC zdolal Trenčín 2:0 a znížil náskok Slovana na čele tabuľky na desať bodov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk