03.04.2021 17:00 CET
0 : 1
(0:0)

Šachy medzi Trenčínom a Trnavou rozhodla až penalta

O výsledku zápasu medzi Trenčínom a Trnavou rozhodla napokon ruka v šestnástke. AS Trenčín podľahol Spartaku Trnava gólom z jedenástky 0:1 (0:0).

Úvod zápasu bol vyrovnaný. Po ňom ako prvý musel byť v strehu gólman Takáč. Odrazená lopta sa dostala k Yemovi, menovaný hráč ju však usmernil iba do stredu brány. O pár minút po tomto momente sa do šance dostal Ikoba. Loptu potiahol až do pokutového územia, a v dobrom zakončení mu v poslednej chvíli zabránil účinným obranným zákrokom jeden z Trnavčanov. Všetko dôležité sa odohrávalo najmä medzi pokutovými územiami oboch tímov. Gólové príležitosti sa rodili len sporadicky. Vyplývalo to z toho, že domáci i hostia strážili vlastné šestnástky dobre. V 38. minúte mohol poslať Trnavu do vedenia Ristovski. Pred veľkým vápnom spracoval loptu a vylepšil si pozíciu. Kukučka sa po lopte z jeho kopačky iba obzrel, no tá našťastie preňho skončila vedľa pravej žrde.

V druhom polčase sa obraz hry výrazne nemenil. Celky sa snažili o kombinačnú hru, no dominovali najmä obrany a gólové šance sa rodili minimálne. Vzruch priniesla až 75. minúta. Vtedy Šulek zahral v pokutovom území rukou. Loptu si na biely bod postavil Ristovski a poslal ju do protipohybu gólmana Kukučku - 0:1. Následne sa Trnavčania stiahli a držali tesné vedenie. V záverečnej minúte zápasu mohol v neprehľadnej situácií vyrovnať striedajúci Kadák, ale v dobrej pozícii vo vnútri šestnástky trafil iba brankára Takáča. Trenčín prehral doma s Trnavou 0:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk