06.03.2021 14:30 CET
2 : 0
(1:0)

Trenčín stopol trnavskú sériu a bude hrať v skupine o titul

V poslednom kole základnej časti Fortunaligy zdolal AS Trenčín na domácom štadióne Spartak Trnava 2:0 (1:0) a definitívne si zabezpečil miestenku v hornej nadstavbovej šestke.

Trenčania potrebovali na istotu postupu do hornej šestky bod. V úvode stretnutia akoby im zodpovednosť zväzovala nohy. V prvých minútach boli aktívnejší hostia. V šiestej minúte sa Cabral predral do šestnástky. Prudkou prízemnou strelou preveril Kukučku, ktorý chytal svoj prvý fortunaligový zápas. Iniciatíva bola naďalej na hosťujúcich kopačkách, ale do vyložených šancí sa červenočierni nedostávali. Preto udrelo na opačnej strane. V 21. minúte sa prízemnou strelou spoza šestnástky presadil Čatakovič a poslal domácich do vedenia 1:0. O jedenásť minút neskôr mohli viesť Trenčania o dva góly. Slávik prenikol po krídle a prihral Kmeťovi. Voči nemu však včas vybehol Rusov a jeho pokus v páde zachytil. V 37. minúte sa do zakončenia dostával Ristovski, no loptu tesne pred ním poslal do bezpečia obranca AS. V samom závere polčasu preveril pozornosť brankára Kukučku Grič.

V druhom polčase sa hra vyrovnala. V 58. minúte vysunul Demitra na krídle Kmeťa. Na prízemný center nabehol Corryn, no tesne pred ním usmernil loptu do bezpečia Turňa. O osem minút po rohovom kope Twardzika vyskočil najvyššie Ristovski. Jeho hlavičku vyškriabal spod brvna Kukučka. Domáci brankár mal plné ruky práce i v 76. minúte. Centrovaná lopta našla Cabrala, ktorý pohotovo zakončil a Kukučka šancu na dvakrát zneškodnil. V závere mohol zahviezdiť Ikoba, ale lopta mu smerovala na dlhú nohu a nedočiahol na ňu. Na opačnej strane z priameho kopu z asi 25 metrov napálil Kolesár, a tesne minul ľavú tyč. Napokon sa domáci Ikoba predsa len dočkal. V predposlednej minúte si obhodil obrancu, krížnou strelou obstrelil aj brankára Rusova a uzavrel skóre na 2:0. Trenčín zdolal rozbehnutú Trnavu a teší sa na nadstavbové zápasy v hornej šestke o titul.

Autor: Dušan Guman / sport.sk