10.04.2021 15:30 CET
2 : 3
(1:2)

Trenčín proti Žiline iba doťahoval, no nedotiahol

Vo štvrtom kole nadstavbovej časti Fortunaligy ťahal za kratší koniec domáci AS Trenčín, ktorý so Žilinou prehral 2:3 (1:2).

Hosťujúci celok začal zápas aktívne. Už v tretej minúte Trenčania nezachytili priamy kop Kopasa a Paurov volej rozozvučal žrď Kukučkovej brány. Skóre otvorili "Šošoni" v piatej minúte. Domáci nedokázali pribrzdiť krídelnú akciu žltozelených a centrovanú loptu si do vlastnej siete zrazil Lavrinčík - 0:1. Hostia boli aktívnejší a mali loptu viac na kopačkách. V 20. minúte rýchlo zaútočili po ľavej strane. Kurminowski prešprintoval brániacich hráčov a krížnou strelou prekonal Kukučku druhýkrát - 0:2.

Hra sa potom presunula medzi šestnástky a ani jedno z mužstiev si dlho nevypracovalo vážnejšiu šancu. V závere polčasu spadol po súboji v pokutovom území Ghali. Hlavný rozhodca Marhefka nechal pokračovať v hre, ale potom si situáciu pozrel na VAR-e a ukázal na biely bod. Z neho sa do streleckej listiny zapísal Čatakovič a znížil na 1:2 z pohľadu domáceho tímu. Úvod druhého polčasu bol vyrovnaný. Žilina opäť navýšila svoj náskok tesne pred uplynutím hodiny hry. Striedajúcemu Kaprálikovi stačili iba dva dotyky s loptou na to, aby sa strelecky presadil. Nabehol si za obranu a presnou strelou k žrdi Kukučku obstrelil - 1:3. O desať minút neskôr mohol vedenie hosťujúceho tímu skrášliť Ďuriš. Kukučka zasiahol reflexívne. O chvíľu nato sa Sluka zbavil brániaceho hráča a strelou spoza šestnástky natiahol domáceho brankára. V 79. minúte po centrovanej lopte do šestnástky posunul Ikoba loptu na Ghaliho, ktorý ju hlavičkou poslal do brány - 2:3. Žilina si v závere jednogólové vedenie postrážila a po víťazstve 3:2 si z Trenčína odváža všetky body.

"Hrali sme proti technicky najlepšie vybavenému tímu v súťaži. V úvode sme dostali rýchly gól. So zápasom sme sa však snažili niečo urobiť. Prišli ďalšie góly. Ešte sme síce znížili na 2:3, no bolo to málo. V zadných radoch mi chýbalo väčšie odhodlanie udržať čisté konto a ochota bojovať v defenzíve o každú loptu," okomentoval dianie na trávniku tréner domáceho celku Stijn Vreven. "Vstup do zápasu sme mali vynikajúci. Okrem niekoľkých pasáží sme boli lepšie mužstvo a pracovali sme. Prvý polčas sme podali veľmi dobrý výkon, na ktorý súper nedokázal reagovať. Druhý polčas sme sa snažili kontrolovať hru a zaslúžene sme zvíťazili," povedal po zápase tréner hostí Pavol Staňo.

Autor: Dušan Guman / sport.sk