15.08.2020 18:00 CET
2 : 4
(1:1)

Trenčín sa trápi, pod Dubňom neuspel so Žilinou

V zápase, hranom pod Dubňom, bol ako domáci celok vedený AS Trenčín. A tak v treťom kole Fortunaligy zvíťazili "hostia zo Žiliny" 4:2 (1:1).

Zápas otvorili prvé šance ex-Trenčana Jakuba Paura. Kým v prvej a druhej bol v ofsajde, v tretej z priameho kopu vypálil k žrdi - 0:1. O dve minúty neskôr Myslovič ranou rozozvučal brvno domácej brány. V 22. minúte centimetre delili priamy kop El Mahdiouiho od šibenice. Na ihrisku sa iskrilo a zvýšil sa počet žltých kariet. V 28. minúte zakončil výpad z pravej strany Bukari pozemným pokusom, ktorý zneškodnil Petráš. Zakrátko Bukari prihral Čatakovićovi, ktorý z hranice šestnásty mieril tesne vedľa. V 41. minúte zakončil z diaľky Šulek, Petráša však nezaskočil. O minútu neskôr takmer zakončil vlastencom Vallo, keď opečiatkoval brvno. Po následnom rohovom kope zahral rukou Kopas. V poslednej minúte prvého polčasu tak z pokutového kopu vyrovnal Čatakovič strelou k pravej žrdi na 1:1. V nadstavenom čase sa Ghali ocitol zoči-voči Petrášovi a prekonal ho, no z čiary vykopol loptu Minárik.

Druhé dejstvo začalo únikom Bukariho a jeho strelou mimo. V 51. minúte Vallov center veľmi zle spracoval Yem a po zmätkoch pred gólmanom loptu dokopol za Bergsena Iľko - 1:2. Rusnákovo vysunutie stroskotalo na obrane domácich, aj na zlej komunikácii Žilinčanov. V 63. minúte si Kurminowski nabehol na center z pravej strany, no jeho hlavičku Bergsen zvládol. V 68. minúte sa z gólu po štandardke tešil Trenčín, padol však z ofsajdu. V 72. minúte mieril vedľa Bukari. V 74. minúte akciu zľava a center Kadáka zakončil Bukari do poodkrytej brány - 2:2. V 76. minúte neustrážila obrana Kurminowského, ktorý ale v súboji s Bergsenom nebol úspešný a gólman Trenčína vyrazil. V 85. minúte si Kiwiorov center stihol pristaviť Kaprálik a z bezprostrednej blízkosti napálil do siete - 2:3. V 87. minúte vyprášil z pravej strany dobrou strelou Petrášove rukavice Bukari. O minútu neskôr po pravej strane potiahol Kaprálik, na jeho strieľanú prihrávku pred prázdnou bránou však hostia nestačili zareagovať. V nadstavenom čase mali Žilinčania výhodu penalty, keď Rusnákovi pomohol na zem Yem. Penaltu premenil Bičachčjan - 2:4. Žilina po domácej prehre 1:2 s Pohroním zložila reparát, zdolala Trenčín a v tabuľke bude mať šesť bodov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk