01.11.2020 17:00 CET
3 : 1
(1:0)

Trenčín s Ružomberkom len s druhým jesenným víťazstvom

Dvanáste kolo Fortunaligy prinieslo fanúšikom AS Trenčín vytúžené tri body. Považania zdolali na domácej tráve v Žiline rozbehnutý Ružomberok 3:1 (1:0).

Pred týmto duelom boli na tom Trenčania naozaj veľmi zle, keď v tabuľke uzatvárali ligový pelotón. Trenčín mal osem bodov, čiže rovnako, ako jedenáste Pohronie. Pohronie získalo včera bod po remíze 2:2 s ViOn-om Zlaté Moravce, a tak súrne bodovať potrebovali aj hráči spod hradu Matúša Čáka. Proti nim však stál výborne rozbehnutý Ružomberok. Po debakli 0:5 vyhrali Liptáci 2:1 nad Zlatými Moravcami, 2:1 v Senici a naposledy aj 2:1 nad silnou Žilinou. Na piatej priečke tabuľky ich od tretej Žiliny delilo iba horšie skóre. V nedeľu sa do vedenia ako prví mohli dostať Ružomberčania. V 17. minúte urobila obrana Trenčína chybu a Martin Regáli sa ocitol sám pred brankárom Igorom Šemrincom. Ako zakončovateľ neuspel, loptu poslal tesne vedľa brány. Už o dve minúty nato zahrmelo na opačnej strane. Spoza šestnástky vystrelil Ruben Ligeon a od Jána Masla sa lopta odrazila presne k žrdi - 1:0 Liptáci po tomto momente akoby zamrzli. Do prestávky mal dobrú príležitosť ešte domáci obranca Pirinen, no trafil len konštrukciu brány.

Po prestávke Trenčania kontrolovali hru a náskok zvýšili po druhom vlastnom góle v zápase. Do vlastnej siete po rohovom kope namieril tento krát v 68. minúte Alexander Mojžiš - 2:0. Jeden gól však dal Trenčín aj z hry: tri minúty pred koncom riadneho hracieho času sa zvnútra šestnástky presadil Jakub Kadák - 3:0. Hostia v nadstavenom čase druhého polčasu skorigovali po priamom kope a hlavičke Masla - 3:1. Trenčín porazil Ružomberok o dva góly a zvíťazil len druhýkrát v aktuálnej sezóne. Ako už bolo spomenuté, Liptáci zároveň ukončili trojzápasovú víťaznú šnúru.

Autor: Dušan Guman / sport.sk