15.05.2021 18:00 CET
1 : 1
(0:0)

Trenčín proti DAC-u ukoristil bod v poslednej minúte

Deviate kolo nadstavbovej časti Fortunaligy prinieslo deľbu bodov medzi AS Trenčín a FC DAc 1904 Dunajská Streda. Tímy remizovali 1:1 (0:0).

Aktívnejší boli spočiatku domáci. V deviatej minúte sa v ťažkom uhle ocitol Ikoba a Jedlička si s jeho prudkým pokusom poradil. Na opačnej strane bol Divkovičov pokus tečovaný a preletel vedľa ľavej tyče. Hra sa následne presunula do stredu ihriska. V 28. minúte podnikol DAC rýchlu akciu, na konci ktorej sa lopta dostala do siete z ofsajdu. Zakončujúcim hráčom bol Nicolaescu. O chvíľu nato mali hráči Dunajskej Stredy ďalšiu veľkú príležitosť. Nicolaescuovi lopta nesadla a letela mimo.

V 36. minúte sa uvoľnil Ramírez. Vyhral bežecký súboj s Ramónom a snažil sa obstreliť Kukučku, no ten Venezuelčana vychytal. Na opačnej strane neuspel hlavou Ikoba. V úvode druhého polčasu napálil Kadák iba do brániaceho protihráča. O štyri minúty sa situácia zopakovala. Dve trenčianske zakončenia zblízka zastavili dobre postavení hráči Dunajskej Stredy. Potom po rohovom kope zostal voľný Beskorovajnyj a hlavičkou rozvlnil sieť - 0:1.

DAC sa stiahol a čakal najmä na brejkové situácie. V poslednej minúte zápasu poslal Madu loptu do pokutového územia a rybičkou zakončil striedajúci Corryn - 1:1. Trenčín si v predposlednom kole aktuálnej sezóny s Dunajskou Stredou body podelil.

"Bol to atraktívny zápas. Od úvodu sme boli aktívni. Čo najskôr sme chceli dať gól, čo sa nám nepodarilo. Aktivita a kvalita z našej strany však boli dobré. Síce sme prehrávali, ale úsilím, snahou a kvalitou sme dokázali vyrovnať," zhodnotil duel tréner Trenčína Juraj Ančic. "V prvom polčase sme nerobili, čo sme chceli. To bol dôvod, prečo mal Trenčín šance na góly. V polčase sme zmenili systém. Poslali sme na plochu Nebylu. Naša hra sa zmenila a boli sme lepší. Dostali sme sa do vedenia. Som však nespokojný, že sme inkasovali gól v nadstavenom čase. Trenčín si dnes ale bod zaslúžil," povedal po zápase tréner DAC-u Antal Németh.

Autor: Dušan Guman / sport.sk