14.02.2021 15:00 CET
3 : 3
(2:0)

DAC zachraňoval v Trenčíne bod v nadstavenom čase

AS Trenčín odohral v 19. kole Fortunaligy premiérový ligový duel na skolaudovanom štadióne. S druhým celkom tabuľky DAC Dunajská Streda remizoval 3:3, keď v polčase viedol 2:0.

Trenčín viedol po prvom polčase už o dva góly. Svoj premiérový zásah v najvyššej súťaži dosiahol pri debute 17-ročný Lucas Demitra, syn tragicky zosnulého hokejistu Pavla Demitru. Favorizovaní hostia po prestávke v priebehu štyroch minút vyrovnali a hoci v 70. minúte Hamza Čatakovič poslal AS opäť do vedenia, bod pre DAC zachránil v piatej minúte nadstavenia z penalty Eric Ramirez. AS Trenčín sa na domácom ihrisku predstavil bezmála po 1000 dňoch. Zápas sa hral za mrazivého počasia.

Prvý väčší vzruch priniesol v šiestej minúte prienik mladučkého Demitru. Ten sa po pravom krídle prebojoval až do šestnástky. V neprehľadnej situácií sa lopta aj so šťastím odrazila mimo troch žrdí. O štyri minúty neskôr Kružliakova hlavička po rohovom kope letela tesne nad brvno. Po prudkom zakončení Čatakoviča v dvanástej minúte zvonila konštrukcia za Jedličkom. Hra sa následne zo šestnástok presunula do stredu poľa. Náznaky šancí mala Dunajská Streda, no bez vážnejšej príležitosti. V 25. minúte po kombinačnej akcii na jeden dotyk zostal na hranici jedenástky voľný Kadák, ktorý umiestnil loptu k pravej žrdi - 1:0.

O tri minúty si dobre nabehol Corryn. Prihral po celej šírke ihriska Demitrovi, ktorý po zemi podstrelil Jedličku a zaznamenal svoj premiérový gól vo Fortunalige - 2:0. V 36. minúte musel z ihriska pre svalové zranenie odísť Corryn. Namiesto neho prišiel Gaži, ktorý si po pár sekundách pobytu na ihrisku zasekol protihráča a z pár metrov trafil bočnú sieť.

V úvode druhého polčasu mali územnú prevahu hostia. V 55. minúte sa do šestnástky vrútil Ramírez, a v súboji s obrancom neuspel. O minútu nato sa po centri z pravej strany hlavou presadil Nicolaescu - 2:1. Prakticky hneď mohlo byť 3:1, ale Čatakovičova strela z vnútra pokutového územia neskončila v bráne. V 60. minúte Zubairu zbytočne fauloval Kalmára a kopal sa pokutový kop. S prehľadom ho premenil sám faulovaný - 2:2.

O šesť minút zaskočených Trenčanov mohol potešiť Čatakovič. Jeho technickú strelu z hranice šestnástky vyrazil Jedlička. V 70. minúte prijal Čatakovič vo veľkom vápne spätnú prihrávku Zubairua a nikým neatakovaný upravil na 3:2. Tesne vedľa vystrelil Divkovič. O domácom víťazstve mohol definitívne rozhodnúť Demitra, ktorému nabíjal Čatakovič, no sám pred Jedličkom zaváhal.

V nadstavenom čase hlavný rozhodca odpískal pokutový kop pre hostí. Loptu si na biely bod postavil Ramirez a zachránil celok zo Žitného ostrova pred prehrou. Futbalisti AS Trenčín remizovali pri súťažnom návrate na svoj zrekonštruovaný štadión s DAC Dunajská Streda 3:3, keď o triumf prišli v nadstavenom čase. Dunajská Streda stráca z druhého miesta na lídra Slovan naďalej päť bodov.

"Som skutočne veľmi sklamaný, ako i chlapci v šatni. Až do konca sme mohli veriť, že môžeme zdolať silný tím. Prišiel pre nás smolný záver. Dokázali sme si vytvoriť tlak, dali sme góly. Prišli však zranenia, museli sme striedať, a to sa prejavilo na vývoji zápasu. Hostia vyrovnali a ak sa pozrieme, dva mesiace dozadu sme takéto zápasy prehrávali. Dvihli sme hlavu a Demitra mohol zápas uzavrieť. Myslím, že sme si zaslúžili zvíťaziť," zhodnotil duel tréner domácich Stijn Vreven.

"Videli sme veľmi otvorený zápas od dvoch tímov, ktoré chceli od začiatku zvíťaziť. Pokiaľ nevyužijeme šance, treba byť vzadu veľmi koncentrovaný, čo sme neboli. V zápase, kde musíte dobiehať náskok súpera, to nie je jednoduché. Za prvý polčas si Trenčín vedenie zaslúžil. Za druhý polčas musím dať kompliment mojim hráčom. Vrátili sme sa do zápasu a vyrovnali výsledok. V poslednej minúte sme mali pri penalte šťastie, ale za šance, čo sme mali, je 3:3 ideálnym výsledkom. Škoda, že na tribúnach chýbali diváci," okomentoval dianie lodivod hostí Bernd Storck.

Autor: Dušan Guman / sport.sk