14.09.2019 19:00 CET
2 : 1
(2:0)

Zemplín Michalovce - AS Trenčín 2:1

Michalovciam zápas ôsmeho kola Fortunaligy proti slušne rozbehnutému Trenčínu vyšiel a aj vďaka číselnej prevahe na ihrisku zvíťazili 2:1 (2:0), hoci o výsledok sa báli do poslednej chvíle.

V siedmej minúte fauloval na krídle domáceho trusu trenčiansky Kpekawa a videl za to červenú kartu. Prešlo len niekoľko minút a východniari stratu pomstili. Sidibé zbehol po pravej strane a krížnym zakončením prestrelil Šemrinca po zemi - 1:0. V 27. minúte mali Michalovce namále. Hostia vysunuli Bukariho a oproti nemu vybehol Kira. Trenčan ho obišiel, ale zakončil vedľa brány; našťastie pre Zemplín. V 32. minúte išli do protiútoku Sidibé s Turíkom. Turík sa ulakomil, ale trafil priestor pri vzdialenejšej žrdi - 2:0. Už o minútu sa Peter Kolesár ocitol zoči-voči Šemrincovi. Lopta pred ním poskočila, oprel sa do nej a poslal ju mimo štadióna.

V 47. minúte Kountouriotisovu strelu pravačkou Šemrinec vykopol nohou. V 54. minúte sa do šestnástky prihnal Bukari a trafil bočnú sieť. V 61. minúte sa v súboji s obrancom presadil van Kessel a ponad padajúceho Kiru rozvlnil sieť - 2:1. Už o minútu si pozíciu vylepšil Kolesár a Šemrinec jeho strelu vyrazil pred seba. Bránu hostí zas prepálil Turík. V 81. sa lopta odrazila od jedného z Trenčanov a vystrašila ich brankára. Vydarenú strelu Kolesára v 86. minúte zastavila pravá žrď. Michalovce ubránili jednogólový náskok a AS Trenčín zdolali 2:1 (2:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu