17.08.2019 18:00 CET
1 : 2
(1:1)

Spartak Trnava - AS Trenčín 1:2

V piatom kole Fortunaligy sa v Trnave zrodilo prekvapenie. Domáci Spartak podľahol AS Trenčín 1:2 (1:1).

Od začiatku boli prekvapujúco kombinačne lepší hostia. Viac sa hralo práve na trnavskej polovici. V 15. minúte nebezpečne vystrelil na domácu bránu Keston. Krátko pred uplynutím polhodiny unikol po pravej strane Diogo. Prízemný center usmernil Tavares do Šemrinca a vyrazenú loptu poslal do trenčianskej brány Sobczyk - 1:0. V 35. minúte po veľkej chybe Haliloviča vyrovnal na 1:1 Comvalius. V poslednej päťminútovke úvodného dejstva najskôr Bukari netrafil bránu. Následne kryl Šemrinec hlavičku Lovata. Po obrátke Čatakovič krížnou strelou ohrozil Rusova. Akcie následne nezakončili Dangubič a Sobczyk. V 48. minúte minul z priameho kopu Ragulič. Po hodine hry kryl strelu Čatakoviča Rusov. V 68. minúte Sobczyk hlavičkoval do rúk brankára Šemrinca. V 72. minúte centrovanú loptu podvihol do vlastnej brány stopér Mitrea a bolo 1:2. V 87. minúte Mihálek hlavičkoval vedľa a v nadstavenom čase netrafil bránu Tavares. Futbalovejší Trenčania vybojovali v Trnave všetky tri body po víťazstve 2:1.

"Dnes sme boli dobre organizovaní. Na súpera sme sa pripravovali, vedeli sme, čo budú domáci hrať. Obrana nám fungovala fantasticky a v ofenzíve sme podali dobrý výkon; okrem krídelníkov. Súper nás nestačil dostupovať. V zápase sme mali štyri šance, dve sme využili a myslím, že sme zaslúžene vyhrali," povedal po zápase tréner víťazného tímu Roman Marčok. "Nesúhlasím s tým, čo povedal tréner hostí, pretože nemohli byť na nás tak pripravení, nakoľko sme preskupili rady a hrali inak, ako doteraz. Napriek tomu sme horeli v súbojoch jeden na jedného, čo pripisujem tomu, že hráči zo základnej zostavy majú v nohách veľa zápasov a fyzicky nestíhame. Rovnako som nevidel toľko šancí, ako spomínal tréner; videl som dva góly z dvoch našich obrovských chýb. V prvom prípade Halilovičova, keď stratil loptu a v druhom po vlastnom góle Mitrea. Mali sme dosť šancí streliť druhý gól, či už to bol Sobczyk, Mihálek a dvakrát Tavares. Trenčania odohrali veľmi dobrý zápas, prišli k nám vyhrať a to sa im aj podarilo. Blahoželám súperovi, dal o gól viac a zaslúžene vyhral," uviedol tréner Trnavy Ricardo Cheu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk