13.06.2020 18:00 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0

Tesný výsledok, ale predsa len tri body ostali doma. Slovan potvrdil úlohu favorita a doma v prvom kole po obnovení ligy zdolal Ružomberok 1:0.

V základnej zostave Weiss nenastúpil, ale aj bez neho podnikali belasí smerom dopredu to, čo sa od nich očakávalo. Všetko mali jasne rozbehnuté vo svojich rukách a tlačili súpera. Šance nedali Moha a potom neuspel ani Henty dvomi pokusmi. Neskôr po dvadsiatke minút sa hra spomalila, Slovan nevyužil to, s čím na protivníka vyletel a prišli aj hluché momenty. Najaktívnejším hráčom prvého dejstva však bol Moha a Macík mal čo robiť, aby svoj tím do prestávky podržal a zachoval nerozhodný stav. Nepresadili sa potom už ani Pauschek a Abena.

Skóre sa po prestávke, paradoxne, mohlo meniť v prospech hostí, to by ale nesmel byť v bráne skvelý Greif, ktorý zlikvidoval šancu Mojžiša. Hostia sa tak trochu osmelili a vyslali do priestorov brány aj Ďungelovu strelu. Greif sa však opäť vyznamenal. V 67. minúte išla Hentyho hlavička zblízka iba nad. Prvýkrát si potom v slovenskej lige zahral Weiss, v šanci však bol Ožbolt, no nedal. Desať minút pred koncom nedal v šanci Almási, opäť bol proti Greif. Ružomberok siahal na cenný bod, ale napokon neodolal. Macík len vyrazil Weissovu strelu a pred Medvedom sa naskytla šanca na jediný zásah duelu a veruže ju aj premenil na konečný stav 1:0.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com