07.03.2020 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - MFK Ružomberok 1:0

O prvej šestici je rozhodnuté, dostal sa do nej aj Ružomberok. A to napriek tomu, že pár minút pred koncom inkasoval rozhodujúci gól na pôde lídra z Bratislavy.

Aktívnejšie začal zápas Slovan, vytváral si prevahu, no sympaticky pôsobili aj hostia. Šance Kostadinova či Takáča neboli výrazné a tak väčšinou hrozili belasí. Lichý či De Marco sa však nepresadili a dobré možnosti nevyužil v úvodný gól na viackrát ani aktívny Ratao. Krajčírik si poradil a podržal svoj tím v hre. Neujala sa ani možnosť po spolupráci Abenu s Ožboltom. Aj preto sa prvý polčas skončil bez gólov.

Nič sa na obraze hry nezmenilo ani po prestávke, pretože stále to boli belasí, ktorí sa hrnuli smerom dopredu aktívnejšie. Stále však tomu niečo chýbalo, možno skúsený kanonier ako Šporar, alebo driblujúci Weiss. Vernon skúsil zakončiť efektne nožničkami, ale nedal. Veľkú šancu mal 15 minút pred koncom Kojnok, ale mieril po brejku len vysoko nad. Liptáci napokon nebodovali, hoci dlho nádejný stav držali. Rozhodla však situácia z 88. minúty, keď Rabiu vystrelil a Ratao loptu dorazil do siete na 1:0. Slovan teda vyhral, ale do prvej šestky sa napriek prehre dostal aj Ružomberok, pomohli mu výsledky z ostatných duelov.

Autor: Ľubomír Hudačko