19.10.2019 17:00 CET
2 : 1
(1:0)

Slovan Bratislava - FK Pohronie 2:1

Tri body ostali na Tehelnom poli tak, ako sa pred zápasom aj predpokladalo. Nepredpokladalo sa však, že to bude len tesná dráma, ku ktorej došlo v závere zápasu.

Do zápasu nastúpil Slovan bez Šporara či Greifa, napriek tomu mal jasnú prevahu a bolo otázkou času, kedy sa v koncovke aj prvýkrát presadí. Bol to však hosťujúci Klec, ktorý sa dostal do zaujímacej šance, ale Šullu neprekonal. Domáci sa nevedeli dostať do šancí, chýbala im finálna prihrávka. Potom až po polhodine hry zahrozil Dražič, ale jeho pekný pokus mieril tesne vedľa brány. Ratao hneď na to nezužitkoval center, ale Slovan napokon dal gól. Akciu Mohu Vantruba nezachytil a voľný Ratao dal do prázdnej bránky na 1:0. Tak sa skončil aj prvý polčas.

Po prestávke mohlo byť už vedenie majstra dvojgólové, ale Ratao v spolupráci s Mohom neuspeli. Opäť neskôr vyskúšal Šullu Klec, no skóre sa nemenilo. V 65. minúte Moha z priameho kopu asi z 20 metrov len tesne minul pravú žrď. V 69. minúte prudko vystrelil Ratao, ale Vantruba spoluhráčov zachránil. Nováčik sa bránil čo to dalo, Slovan búšil do súpera a v 77. minúte sa dočkal poistky. Striedajúci Daniel centroval prudko a Moha upravil na 2:0. Nečakane však Pohronie znížilo a spôsobilo drámu. Zachara peknou ranou dal na 2:1, ale viac sa toho neudialo a tri body ostali doma.

Autor: Ľubomír Hudačko