19.10.2019 17:00 CET
1 : 1
(1:1)

MŠK Žilina - Zemplín Michalovce 1:1

O jedno z prekvapení dvanásteho kola Fortunaligy sa postarala Žilina, ktorá pod Dubňom iba remizovala so Zemplínom Michalovce 1:1 (1:1).

Zemplínčania dostali v prvom kole od Žiliny doma tri góly. Prvú šancu mal domáci Jánošík, keď v piatej minúte prízemnou strelou preveril pozornosť Kiru. O tri minúty pálil na Holeca volejom Savvidis. Ďalšia dobrá príležitosť v zápase, ktorý mal slušné tempo, prišla v 19. minúte. Bernát zakončoval tesne nad bránku. V 23. minúte Carillo v šestnástke fauloval Káčera a hlavný arbiter ukázal na biely bod. Loptu si postavil Jánošík a šancu premenil - 1:0. Boženíkov pokus po polhodine hry vytlačil Kira na roh. O päť minút nato Popovits zľava odcentroval cez Tomiča. Lopta prešla cez pokutové územie na nepokrytého Kvoceru, a ten vsietil svoj premiérový zásah v drese Zemplínčanov - 1:1.

V 56. minúte vytlačil Holec na roh dobrý pokus Kvoceru, ktorý padal k ľavej žrdi. Po následnom rohu eliminoval zas Modibeho zakončenie. Zemplínčania sa tlačili do druhého gólu. Na opačnej strane hlavičkoval striedajúci Paur, no Kira jeho pokus zastavil na čiare. Káčerova strela v 70. minúte išla mimo, a potom sa na ihrisku začalo viac iskriť. V 74. minúte striedajúci Kontouriotis trafil iba do miest, kde stál Holec. Na opačnej strane Diaz zbytočnou hlavičkou "uzemnil" jedného z hostí a uvidel červenú kartu. Hostia začali ešte viac útočiť, a P. Kolesár v 81. minúte krížnou strelou tesne minul ľavú žrď žilinskej bránky. Šošoni chceli hrať aj v desiatich, no Balaj si so zakončením nepotykal. Nadstavovalo sa šesť minút a v nich mal veľkú šancu na gól opäť P. Kolesár: jeho strelu Káčer tečoval nad vlastnú bránku. Viac zaujímavého sa už neudialo, a tak Žilinčania po remíze s Michalovcami 1:1 stratili prvé body na vlastnom trávniku v tejto sezóne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk