31.08.2019 19:00 CET
5 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - FK Senica 5:0

Doteraz najvyššie víťazstvo v sezóne dosiahla Žilina v 7. kole, keď porazila Senicu rozdielom dvoch tried 5:0. Pritom po prvom polčase sa nič podobné nekryštalizovalo, ale napokon z toho bol jasný debakel.

Boli to však najprv hostia, ktorí zahrozili a mohli sa po desiatich minútach dostať do vedenia. Lenže Holec si poradil s loptou od Castaňedu a svoj tím podržal. Šošoni sa dostali k slovu po viac ako dvadsiatich minútach, zmätok vo vápne využil Boženík a po odrazoch ako v počítačovej hre otvoril skóre. Seničania sa mohli dostať k vyrovnaniu po dobrej prihrávke dopredu, ale nič také napokon obrana nedovolila. Presadiť sa mohol takmer na konci polčasu aj Bernát, ale jeho pokus do brány neprešiel.

Zdalo sa tak, že šancu na bodovanie bude mať Senica aj v druhom polčase, ale opak bol pravdou. Ďuriš v prvom zápase po prihrávke Boženíka upravil na 2:0 a vlial domácim pohodu na kopačky. To potvrdil neskôr aj peknou ranou Káčer, čím upravil už na 3:0. Taborda neskôr vytiahol pekný zákrok po ďalšej akcii Káčera, no tentoraz sa teda skóre nemenilo. O dve minúty mohli konečne skórovať Seničania, keď sa lopta po zlom odkope domácich dostala na ich kopačky, Castaňedovu strelu však Holec vyrazil a Baumgartnerov následný pokus chytil. Dobrý zápas nehral len Káčer, ale aj Boženík, ktorý mu nahral na lob a bolo 4:0. Teč Králika 5 minút pred koncom ešte znamenal stav 5:0, šošoni rozdrvili svojho súpera týmto výsledkom a to ešte v závere nedal v dobrej šanci aktívny Boženík.

Autor: Ľubomír Hudačko