16.02.2020 14:00 CET
3 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 3:0

MŠK Žilina vstúpil do jarnej časti Fortuna ligy veľmi dobre. FC ViOn Zlaté Moravce zdolal presvedčivým výsledkom 3:0 (1:0).

Pod Dubňom panovalo pekné slnečné počasie. Duel odohrali aktuálne druhý a šiesty tím tabuľky. V dvanástej minúte strieľal z tesnej blízkosti a z otočky Meszároš, Holec bol však pozorný. Na začiatku 17. minúty našla prihrávka v pokutovom území Jánošíka. Obhod gólmana mu nevyšiel. Prvý gól stretnutia padol po osi Paur - Káčer - Jánošík. Žilinský útočník z uhla napálil do horného roku - 1:0. V 38. minúte po zmätku v šestnástke v páde zakončoval Mészáros, avšak slabo i nepresne. V 40. minúte poslal dorážku veľkým oblúkom na bránu Jánošík, ale padáčik skončil tesne vedľa. O minútu neskôr chýbali Balajovi k zakončeniu centimetre. V 43. minúte Anag centroval na vzdialenejšiu žrď. Balaj loptu trafil, ale sieť nerozvlnil.

Hrnčárovu hlavičku v druhom polčase zneškodnil Holec. V 51. minúte išiel Paur sám na bránu hostí, obranca hostí Pintér ho však dobehol a loptu vypichol na roh. Na konci 60. minúty prebral loptu Jánošík. Následne pred ustupujúcimi obrancami vypálil spoza pokutového územia do šibenice. Lopta zapadla do siete od brvna - 2:0. V 63. minúte Káčerov center z priameho kopu nezužitkoval hlavičkou Králik. Demiriho prihrávku z krídla napálil Fazlagić bez spracovania nad bránu.

V 78. minúte rovnaký hráč vysunul Kurminowskeho, ktorý z uhla zakončoval tesne vedľa. Na konci 85. minúty skúšal šťastie spoza veľkého vápna Kaša. Brankár prudkú ranu vyrazil na roh. Dlhý center Demiriho od vlastnej šestnástky spracoval Káčer a zoči-voči brankárovi ešte prihral Kurminowskemu. Ten pred prázdnou bránou nezaváhal - 3:0. V 89. minúte Kovaľovu prihrávku z krídla nepretavil do gólu Chren. Žilinčania zvíťazili v jarnej ouvertúre na domácej tráve nad Zlatými Moravcami 3:0. Ich počínanie sledovali vyše dve tisícky divákov.

Autor: Dušan Guman / sport.sk