17.08.2019 19:00 CET
3 : 0
(2:0)

MŠK Žilina - FC Nitra 3:0

Ďalšie tri body si do tabuľky pripisuje aj Žilina, ktorá je vďaka tomu naďalej stopecentná a bok po boku tróni na špici spolu so Slovanom. V sobotu zdolala hladko tentoraz Nitru a to v pomere 3:0.

Favorit zápasu bol jasný a už od úvodu sa to šošoni snažili dať súperovi aj poriadne najaov. Prvú šancu mal po pár minútach Minárik, ale brankár mu nedoprial možnosť oslavovať prvý zásah. To už ale neplatilo po štvrťhodine hry, pretože Bernát po akcii s Boženíkom nadvakrát otvoril skóre - 1:0. Nitre sa vpredu nedarilo, takže to bolo vlastne len o tom, čo Žilinčania vymyslia pred defenzívnou hostí. Po polhodine hry to mohlo byť 2:0, pretotže Diaz mieril len tesne vedľa. Ale ten istý hráč potom centroval a Bernát sa dostal k lopte, následne piatym gólom zvýšil skóre svojich. V závere polčasu nedal šancu Boženík, to by už Nitrania boli mimo hry.

Vpredu bol po prestávke aktívny najmä Boženík, ale nedarilo sa mu podľa predstáv. Dlho sa pred bránami na jednej či druhej starne nič zásadné nedialo. Až po hodine hry, asi v 67. minúte sa po priamom kope mohlo niečo udiať, no Káčer neuspel. Boženík potom nedal dve šance a Nitra mohla znížiť. Aké také šance ale nepremenili a tak sa pár minút pred koncom presadil ešte domáci Ďuriš. Upravil na konečných 3:0 a potvrdil tak dobrú formu Žiliny, ktorá vyhrala zatiaľ všetky duely v lige, pričom aj jeden v pohári.

Autor: Ľubomír Hudačko