10.08.2019 18:00 CET
2 : 3
(0:3)

MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:3

Gólové hody videli diváci v Ružomberku. Domáci celok tam však opäť padol a nezískal ani bod. Rýchlo prehrával rozdielom triedy a hoci sa ešte pokúsil o návrat do zápasu, napokon ťahal za kratší koniec.

V dobrom tempe sa hralo už od začiatku, prvú šancu mal Qose. Sluka potom na druhej strane pekne namieril k žrdi a bolo 0:1. Neskôr sa dlhšie nič nedialo, ale Bernát prekonal Krajčírika aj druhýkrát a hostia viedli o dva góly. Nepomohlo ani to, že brankár domácich neraz svoj tím podržal. Regáli potom o niečo neskôr mohol znížiť, ale vo veľmi dobrej pozícii nemieril presne. Zdalo sa, že o všetkom bude rozhodnuté päť minút pred koncom polčasu, pretože Boženík prvým zásahom v lige upravil hlavou už na 0:3

Ruža tak nemala čo stratiť a po nezdare s Pohroním chcela dohrať duel aspoň so Žilinou ako tak so cťou. Takáč totiž znížil po odraze a nedal šancu obrane ani brankárovi strelou na 1:3. Netrvalo dlho a Liptáci boli naspäť v zápase. Kostadinova rana totiž znamenala stav 2:3 a keď hneď na to videl Kaša aj druhú žltú, začala sa pre šošonov komplikácia. Dlho sa potom hralo pred bránou Žiliny, no Liptáci nevedeli vymyslieť finálnu akciu aj s gólovým zakončením a vyrovnaním. V 74. minúte sa Boženík po brejkovej akcii rútil na Krajčírika, ale ružomberský brankár ho vychytal. V 88. minúte Novotný sa dobre hlavou oprel do vysokej lopty, ale bolo to tesne nad. Gól napokon nepadol, aj keď sa domáci vyrovnať veľmi snažili.

Autor: Ľubomír Hudačko