03.08.2019 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - FK Pohronie 0:1

Veľké prekvapenie sa zrodilo v Ružomberku, kde domáci tím podľahol nováčikovi z Pohronia. Jediný gól zaznamenal trinásť minút pred koncom Hatok, všetky tri body tak putujú do Žiaru nad Hronom.

Prvé minúty nenasvedčovali extrémne ofenzívnemu divadlu a to sa časom stále viac a viac potvrdzovalo. Prvá šanca prišla až po štvrťhodine hry, ale Vantruba si poradil s pokusom Kostadinova. Neuspel ani Regáli, ktorý prestrelil. Podobne nepresne mieril aj Takáč asi v 20. minúte, tiež mieril mimo. Po polhodine hry Qose mieril zblízka veľmi zle. Následne prišla komplikácia pre domácich, Mojžiš videl po druhej žltej červenú a oslabil svoj tím. Šancu mal v prvom polčase ešte Hrnčár, ale Krajčírik sa nenechal zahanbiť.

Po prestávke bolo jasné, že domáci budú chcieť zabrať aj napriek početnej nevýhode. Bol to však nováčik, ktorý hral lepšie a veril si na favorita. Opäť prvá šanca prišla až po štvrťhodine hry polčasu, Gerec však neuspel pred brankárom, Vantruba mal šťastie, že strieľajúci minul cieľ. Regáli následne potiahol akciu, ale Kostadinov mieril len do žrde. Mierny tlak si držali na kopačkách hostia a napokon sa im to aj podarilo premeniť na jediný gól zápasu. Hatokov pokus mieril po teči do svätyne presne a rozhodol o triumfe na horúcej pôde Ružomberka - 0:1.

Autor: Ľubomír Hudačko