26.10.2019 16:00 CET
2 : 2
(1:1)

MFK Ružomberok - AS Trenčín 2:2

V trinástom kole Fortunaligy nezlomil MFK Ružomberok odpor AS Trenčín a na domácej tráve s Považanmi iba remizoval 2:2 (1:1).

Domáci už od úvodného hvizdu diktovali tempo a tlačili sa do súperovej šestnástky. Prvú veľkú šancu mali v piatej minúte. Vtedy sa Regáli ocitol za chrbtom obrany AS, ale Chudý včasným vybehnutím zabránil gólu. V priebehu dvadsiatich minút Liptáci zahrávali úctyhodných sedem rohových kopov. Potom sa dočkali aj gólového zápisu: po Takáčovom centri na pravú stranu trafil Kojnok z prvej k ľavej žrdi - 1:0. V 39. minúte prišla prvá nebezpečná akcia AS: Bukari sa presadil cez Twardzika i Masla, spätnou prihrávkou nabil Čatakovičovi a po ruke Kostadinova z nariadenej penalty Čatakovič vyrovnal - 1:1.

V úvode druhého polčasu sa párkrát ukázal Bobček. Najprv sa mu do strely z bezprostrednej blízkosti vrhol Skovajsa, potom ho o koncovku obral Križan a do tretice ružomberský útočník hlavou mieril vedľa. V 66. minúte skóroval za "Ružu" druhýkrát z priameho kopu Maslo; Chudý loptu len pohladil. Dve veľké príležitosti mal neskôr Van Kessel, ibaže trafil len žrď. V 66. minúte pravú a o tri minúty neskôr ľavú. V 79. minúte Twardzik hlavou zblízka mieril do trenčianskeho brankára a z protiakcie hostia skóre zrovnali. Macík najprv vedľa seba vyrazil strelu Zubairu a Bukari pohodlne trafil voľný kút domácej brány - 2:2. Viac sa už nestalo, a tak si Ružomberok s Trenčínom body podelili.

Autor: Dušan Guman / sport.sk