28.09.2019 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

FK Senica - FK Pohronie 1:0

Dôležitý výsledok si na svoje konto konečne pripisuje Senica. Od 1. kola zabodovala naplno prvýkrát, čo jej pomohlo odraziť sa odo dna. Tam spadol práveže nováčik z Pohronia, ktorému v poslednom čase došiel dych.

Veľa sa v poslednom septembrovom termíne Fortuna ligy toho počas duelu nedialo a tímy bojovali o každý centimeter ihriska. Išlo o veľa, veď to bol akoby predčasný boj o záchranu. Záhoráci si boli vedomí, že musia v tomto zápase uspieť, pretože súpera potrebujú potopiť nižšie pod seba. Ale v koncovke sa im nedarilo a jednu strelu poslal na bránu len Sulley. Nič zásadné z toho však nebolo a naopak, z gólu sa mohli radovať Žiarčania. Blahút sa však v šanci zľakol a jeho zakončenie bolo nepresné. Keďže neuspel v šanciach ani Abrahám, skóre sa v prvom dejstve nemenilo.

Lepšie sa smerom dopredu po prestávke darilo Seničanom, chceli zápas vyhrať a čím skôr sa dať do pohody. Dobrú šancu mal El Moudane, ale nožničkami Vantrubu neprekvapil. Postupne sa hra odohrávala čoraz viac len v réžii domácich a nováčik vsadil všetko len na defenzívu. Šanca prišla aj v 78. minúte, po rohovom kope, ale Yenneho strela skončila len na žrdi. Napokon to však pre domácich skončila happy endom, pretože Akynyoola vystrelil v 86. minúte z otočky a od žrde prekonal brankára gólom na 1:0. Na posledné miesto tak kleslo práve Pohronie, Senica vyhrala prvýkrát od 1. kola.

Autor: Ľubomír Hudačko