11.08.2019 18:00 CET
2 : 2
(0:1)

FK Pohronie - Spartak Trnava 2:2

Ďalší bod do tabuľky si pripisuje nováčik z Pohronia. Vydoloval ho doma doslova v poslednej sekunde, hoci sa preňho zápas nevyvíjal najlepšie. Trnava totiž viedla o dva góly, ale víťazstvo si napokon neodniesla.

Prvú šancu mal po siedmich minútach Lovat, ale v dobrej pozícii minul bránu. Neuspel ani jeho spoluhráč Dangubič, preto sa tiež skóre nemenilo. A veľkú šancu mal pre zmenu Sobczyk v 23. minúte, no ani po jeho možnosti sa lopta v sieti nezatrepotala. O chvíľu na to sa otvoril priestor Dangubičovi, pálil z vyše dvadsiatich metrov a Vantruba končekmi prstov napokon loptu vytlačil nad brvno. Nováčik sa pripomenul až na konci polčasu, centre pred šestnástku však nemal kto zakončiť. Neskôr center Hrnčára znamenal šancu pre Abraháma, ale ten volejom nedal vo veľkej možnosti. Takže sa trestalo na druhej strane, nahrávka Tešiju na prešla na Tavaresa a ten po zemi poslal svoj tím do vedenia.

Dlho sa po prestávke následne nič podstatné nedialo, Pohronie nastúpilo s dvomi novými hráčmi, ale oživenie nejaký čas nie a nie prísť. Naopak, vedenie mohol zvýšiť Oršula, no nevyužil akciu spoluhráčov. No hostia sa dočkali o niečo neskôr, pretože práve Oršula krásne napriahol a upravil na 0:2. Nováčik ale nezložil zbrane a hneď na to znížil, presadil sa Pellegrini a zápas ešte dostal nový náboj. Domáci vrhli všetky sily do útoku a napokon sa aj dočkali. Neuspel totiž Mitrea a tak v závere po centri mieril presne Abrahám a vyrovnal na 2:2. Nováčik tak získal ďalší dôležitý bod.

Autor: Ľubomír Hudačko