20.07.2019 20:00 CET
1 : 3
(0:1)

FK Pohronie - Slovan Bratislava 1:3

Historicky prvý duel v najvyššej súťaži má za sebou FK Pohronie, majstrovi z Bratislavy však podľahol 1:3. Dva góly vsietil najlepší strelec minulého ročníka Andraž Šporar.

Oba tímy nastupovali na zápas s rôznymi pocitmi. Kým nováčik sa tešil z prvého duelu a nevedel sa ho dočkať, pre Slovan začala ďalšia dlhá cesta za Ligou majstrov, ktorú zahodili len pred pár dňami tento týždeň. Prvý zásah Šporara neplatil pre ofsajd, ale hostia sa aj tak dostali do vedenia veľmi rýchlo. Čavrič využil akciu práve útočníka zo Slovinska a pohodlne upravil na 0:1. Pochopiteľne sa hralo viac pred bránou Pohronia, Slovan dominoval a vytváral si ďalšie šance. Dražič o pár minút mieril tesne vedľa žrde, nepochodil ani Suchockij. Domáci pohrozili až na konci polčasu, vystrelil Zachara, no Greif neinkasoval.

Aj po prestávke padol gól celkom rýchlo, Tesák zavinil penaltu a Šporar sa narozdiel od duelu v LM z penalty presadil - 0:2. Pohronie už nemalo čo stratiť a preto vrhlo sily dopredu, no najprv Abrahám po teči nedal a tak na druhej strane mieril nebezpečne Čavrič. Po hodine hry a nejakej tej nepremenenej akcii hostí nováčik znížil. Peknú akciu využil Abrahám gólom na 1:2. Ani v ďalších minútach nechýbali šance na oboch stranách. Slovan mohol zvýšiť, ak by mali presnejšiu mušku Dražič, Abena a Čavrič, Pohronie mohlo vyrovnať po rohu Zacharom, ktorý hlavičkoval tesne vedľa žrde. Nováčik už vrhol sily do útoku vabankom, ale ten sa mu nevyplatil. Šporar sa presadil po jednom z brejkov aj druhýkrát a spečatil tri body pre majstra.

Autor: Ľubomír Hudačko / onlajny.com