07.12.2019 14:00 CET
2 : 1
(1:0)

FK Pohronie - ŠKF Sereď 2:1

FK Pohronie zabral v poslednom jesennom kole Fotunaligy naplno, keď trápiacu sa Sereď zdolal na štadióne v Žiari nad Hronom 2:1 (1:0).

V Žiari sa hralo na ťažkom a klzkom teréne, ktorý bol miestami pokrytý snehom. Hneď v prvej minúte sa odrazená lopta dostala k Morongovi, ktorý išiel z ľavej strany sám na brankára Jenča. Ten dobre vybehol i zasiahol. Aktivitu potom prevzali domáci. Šancu mal Mazan, ale jeho koncovku do protipohybu gólmana vystihol blokom obranca Lukáčik. V 25. minúte sa po centri Mazana v pokutovom území dobre zorientoval Mészáros a z otočky prekonal Ilieva - 1:0. Sereď mohla vyrovnať v 40. minúte po dlhom centri Nascimenta. Na zadnej žrdi striehol Iván, ktorý z voleja poslal loptu tesne nad brvno.

V druhom polčase hostia zaktívneli. Po rohovom kope Ivána sa v dobrej príležitosti ocitol Djiby Ba, no zblízka pred Jenčom nepochodil. Následne mal možnosť v šestnástke Iván a trafil brvno. Potom sa do úniku dostal Morong; gólman Pohronia skorým vybehnutím šancu súpera zmaril. Domáci futbalisti zobrali výstrahy vážne, vyrovnali hru a mohli pridať druhý gól. Po centri Mazana z priameho kopu hlavičkoval v päťke Mészáros. Loptu chytil Iliev. Na opačnej strane letel dlhý center na hlavu striedajúceho Louku, ktorý mieril vedľa žrde. V osemdesiatej minúte na rohový kop dobre zareagoval Špehar a šikovnou pätičkou na bližšej žrdi zariadil remízový stav - 1:1. Ten vydržal iba osem minút. Pohroniu vyšla akcia po pravej strane, odkiaľ poslal Mazan presnú prihrávku na voľného Badola a ten sa v tutovke zo šiestich metrov nemýlil - 2:1. Pohronie vyhralo nad Sereďou 2:1 a teší sa tak vôbec z prvého víťazstva na domácej pôde v tejto sezóne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk