27.06.2020 17:00 CET
1 : 0
(0:0)

FK Pohronie - FC Zlaté Moravce 1:0

Posledný FK Pohronie zdolal na domácej tráve ViOn Zlaté Moravce 1:0 (0:0) a o jeho barážovej účasti alebo neúčasti sa rozhodne až na druhý týždeň.

V Žiari nad Hronom sa hral pred slabou diváckou kulisou kvôli opatreniam pre pandémiu koronavírusu podpriemerný futbal. Chýbal vzruch a prvá výraznejšia príležitosť domácich prišla až v 28. minúte. Vtedy mal na hranici šestnástky priestor Abrahám, no mieril tesne nad horný ľavý roh bránky. O minútu neskôr po centri Blahúta hlavičkoval Abrahám zo siedmich metrov, avšak Pindroch zakročil. Hostia následne zahrávali dva rohové kopy, no bez efektu. Úspešný nebol ani prienik Kovaľa, pred ktorým bol pri lopte o niečo skôr Jenčo. V závere polčasu zaujala strela Faderu v drese Pohronia, ktorý spoza pokutového územia tesne minul bránku. Na začiatku druhého polčasu mohol dvakrát skórovať stredopoliar Richtárech, no nepremenil. V 53. minúte po priamom kope a centri Weiru z ľavej strany hlavičkoval pred bránkou Abrahám - 1:0. Potom domáci zahrávali priamy kop z hranice šestnástky, avšak Weir mieril nepresne. V 60. minúte fauloval odzadu unikajúceho Faderu Tóth a dostal červenú kartu. Striedajúci Badolo predviedol šikmý neúspešný volej. V 79. minúte videl druhú žltú kartu Hrnčár. Po kolmici striedajúceho Pellegriniho Badolo v šestnástke pálil tesne vedľa a nepresnú mušku predviedol aj Matič. V 90. minúte po centri Brašeňa strieľal Richtárech len do stredu bránky, kde stál gólman Jenčo. Pohronie zdolalo Zlaté Moravce 1:0.

"Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Súper má kvalitné mužstvo. Pripravovali sme sa na to, že to môže byť duel o jednom góle, že rozhodnúť môže štandardka. Vedeli sme o našej výškovej prevahe, pracovali sme na tom celý týždeň. Weir zahráva priame kopy výborne, dnes to aj potvrdil. Niektorí hráči pod tlakom ťažko zvládajú hrať takéto zápasy, no som rád, že napokon duel vyhrali. Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo. Podali sme bojovný a obetavý výkon, až na chybu v 90. minúte, ktorá nás mohla mrzieť. Budúci týždeň si to rozdáme s Nitrou a uvidíme, kto z koho. Chceme ísť na predposlednú priečku a vyhnúť sa baráži," povedal po zápase tréner domáceho celku Mikuláš Radványi. "Prvý polčas nebol z našej strany zlý. Mali sme prvú šancu, ale žiaľ sme ju nevyužili. Do prestávky sa hralo viac - menej medzi šestnástkami, v druhom polčase sme dostali gól zo štandardky. Pripravovali sme sa na tieto situácie, žiaľ domáci mali výškovú prevahu a moji zverenci neudržali hlavičkára domácich. Hneď nato prišlo vylúčenie nášho hráča, potom druhé. I napriek tomu sme sa snažili niečo so zápasom urobiť. Škoda, že to Richtárech v 90.minúte nerealizoval lepšie. Gól mohol dať aj na začiatku druhého polčasu," uviedol tréner hostí Karol Praženica.

Autor: Dušan Guman / sport.sk