23.11.2019 14:00 CET
1 : 1
(0:1)

FK Pohronie - FC Zlaté Moravce 1:1

FK Pohronie vydoloval v 16. kole Fortunaligy bod, keď s ViOn-om Zlaté Moravce na domácej tráve iba remizoval 1:1 (0:1).

V prvom polčase boli nebezpečnejší hostia. V piatej minúte sa po krídelnej akcii ocitol v šanci Švec, no pri ľavej žrdi ho vychytal Jenčo. O šesť minút neskôr centrovanú loptu hlavičkoval do brvna Maranhao. Z kraja šestnástky to skúšal Ďubek, ale znovu úradoval Jenčo. Domáci mohli viesť po chybe Čögleya: jeho malú domov vystihol Mészáros, ale všetko na poslednú chvíľu zachránil dobrým návratom Asanovič. V sedemnástej minúte preveril z priameho kopu z asi 17-tich metrov Pindrocha kapitán Pohronia. Potom udreli futbalisti z Tekova. Po akcii Slobodu odvracal pred bránkou pätičkou Nosko. Avšak iba pred Jaroviča, ktorý z prvej vypálil a Jenčo loptu nad hlavou vytláčal rukou spoza čiary - 0:1. Vyrovnať mohol po priamom kope Pellegriniho Badolo, no centrovanú loptu z uhla usmernil v páde do bočnej siete. V 45. minúte mal tutovku na kopačke Švec, ktorý unikal pohronskej obrane. V rozhodujúcej chvíli neobišiel gólmana.

V 59. minúte potiahol loptu po ľavej strane striedajúci Blahút. Prihral pred bránku, kde sa zblízka šmýkačkou i s prispením Zlatomoravčana Pintéra presadil Klec - 1:1. Tento futbalista sa do streleckej listiny mohol zapísať aj po hodine hry, avšak voľný v šestnástke pálil nad brvno. Po protiútoku striedajúci Gustavo naservíroval ideálnu loptu Kovaľovi, ktorý odkrytú bránku prestrelil. Po centri ďalšieho striedajúceho hráča Dugu pálil Pintér v tutovke do brvna. V závere Pohronie vyvinulo veľkú snahu dať rozhodujúci gól a zaknihovať prvú výhru na domácej tráve. Hráči ViOnu však mali pred vlastnou bránkou výškovú prevahu a centrované lopty bez problémov odvracali. Navyše mohli v závere pridať druhý gól. Strela Kovaľa tesne minula ľavý horný vinkel. V nadstavenom čase mali tutovku domáci. V pokutovom území strieľal voľný Blahút, avšak Pintér odkopol loptu z bránkovej čiary. Pohronie remizovalo so Zlatými Moravcami 1:1 a ostáva na chvoste tabuľky.

Autor: Dušan Guman / sport.sk