11.07.2020 18:00 CET
1 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - ŠKF Sereď 1:0

FC ViOn Zlaté Moravce potešil fanúšikov, keď sa s nadstavbovou časťou Fortunaligy rozlúčil domácou výhrou nad ŠKF iClinic Sereď 1:0 (1:0).

V sobotnej derniére nadstavbovej časti Fortunaligy narazili na seba tabuľkoví susedia. V jedenástej minúte prudká strela Orávika tesne minula pravú šibenicu hosťujúcej brány. V trinástej minúte najskôr strelu Henrigua vychytal Yakubu. K vyrazenej lopte sa dostal Mészáros, ktorý s prispením Michalíkovho teču otvoril skóre - 1:0. V 38. minúte rýchlu akciu ViOn-u zakončil zvnútra pokutového územia strelou medzi žrde Henrigue, ale neuspel. Už o minútu rozohral štandardnú situáciu Ďubek, ale Sloboda z hranice 16-ky prestrelil. V prvej vážnejšej situácii hostí sa v úvodnom dejstve ocitol v 42. minúte Rorič. Menovaný hráč z dvanástich metrov tesne minul bránu.

Viac útočných snáh prejavili začiatkom druhého polčasu hostia. Úsilie Serede ale končilo na hranici veľkého vápna. V 58. minúte Ivána v dobrej pozícii vychytal Pindroch. Po hodine hry sa Iván zbavil dvoch brániacich hráčov ViOn-u, aby následne namieril vysoko nad. V rozpätí 65. a 66. minúty zahrávali domáci až tri rohy za sebou. K ďalšiemu gólu im však ani jeden nepomohol. V 72. minúte odcentroval Iván na hlavu striedajúceho Jaroviča, ktorému z ôsmich metrov bola brána malá. O minútu nato z 20-tich metrov prudko pálil Potoma; pozorný Pindroch kryl na dvakrát. V 80. minúte Švec vysunul Cmiljaniča, ktorý sa sám rútil na bránu, čistú šancu však spálil. Na opačnej strane Mečiarovu prudkú strelu do ľavého horného rohu vykryl Pindroch. V nervóznom závere už nepadali góly, ale iba žlté karty. ViOn Zlaté Moravce potešil svojich priaznivcov víťazstvom 1:0 nad Sereďou.

Autor: Dušan Guman / sport.sk