22.02.2020 14:00 CET
1 : 3
(1:1)

FC Zlaté Moravce - ŠKF Sereď 1:3

Kým do polčasu bol stav medzi ViOn-om Zlaté Moravce a Sereďou nerozhodný, po obrátke ťahali domáci za kratší koniec. Hosťom napokon podľahli 1:3 (1:1).

V šesťbodovom zápase sa hral od začiatku bojovný futbal. Ako prvý trafil medzi žrde hlavičkou Michalík. V 26. minúte zakončoval na opačnej strane Kovaľ, ale Kanurič strelu vytesnil na roh. Richtárechov pokus skončil v náručí brankára hostí. V 28. minúte Hrnčárov prízemný center na hranicu šestnástky z prvej trafil Richtárech - 1:0. V 41. minúte Kelemen uvoľnil Kovaľa, no ten neuspel. V 43. minúte po zmätkoch v pokutovom území domácich skončila Hučkova prudká krížna strela v ľavom dolnom rohu brány ViOn-u - 1:1. Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie Moravce. V 48. minúte Dugovu strelu zrazil na roh jeden z obrancov. V 56. minúte z dobrej pozície vypálil Sloboda vysoko nad. V 62. minúte sa pred Pindrochom zjavil striedajúci Potoma a upravil na 2:1. Už o tri minúty nato potiahol akciu po ľavej strane Vuk. Posunul Pankaričanovi, a ten s prehľadom prekonal Pindrocha tretíkrát - 1:3. V 81. minúte Duranského strelu zrazil obranca na roh. V záverečnom tlaku sa strelecky nepresadili Richtárech ani Ďubek. ViOn Zlaté Moravce prehral na domácom trávniku so Sereďou 1:3.

"Prvý polčas z našej strany bol relatívne dobrý, podarilo sa nám streliť gól. Vedeli sme o výškovej prevahe Serede. Bolo ťažké brániť piatich vysokých hráčov. Gól sme paradoxne dostali po odrazenej lopte. Po zmene strán sme išli za gólom, ale po chybe Chrena sme inkasovali. Odchodom Čögleja na operáciu sme poprehadzovali obranu, ale akosi nám to nefunguje. Nemyslím si, že je tu kríza, skôr sa na gól veľmi nadrieme. Na druhej strane veľmi ľahko inkasujeme," povedal po zápase tréner domáceho celku Karol Praženica. "Bol to zápas dvoch rôznych polčasov. Prvý bol obojstranne nervózny, v druhom nám vyšli všetky tri striedania. Potoma, Vuk aj Pankaričan veľmi dobre zapadli. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene," pridal svoje postrehy lodivod víťaza Peter Lérant.

Autor: Dušan Guman / sport.sk