07.12.2019 14:00 CET
1 : 1
(0:0)

FC Nitra - AS Trenčín 1:1

Trenčín sa v Nitre lúčil so svojím dlhoročným kapitánom a obrancom Petrom Kleščíkom. Považania s domácimi Trogármi napokon remizovali 1:1 (0:0).

Prvú vážnejšiu šancu videli diváci pod Zoborom už v siedmej minúte: hosťujúci Koolwijk nebezpečne bez prípravy pálil z vnútra šestnástky. Domáci gólman jeho strelu zneškodnil. O päť minút nato zahral po štandardke Faška v šestnástke rukou Roguljič a Nitra zahrávala pokutový kop. Ristovski však penaltu nepremenil, keď jeho strelu k ľavej žrdi brankár Trenčína vyrazil. AS pohrozil opäť v 23. minúte. Hlavička Letenayu z hranice malého vápna smerovala do brvna. Po polhodine hry pálil z dobrej pozície Skovajsa, avšak iba vysoko nad. O desať minút to skúšal Bukari. Keďže ani jeden z tímov sa v prvom polčase gólovo presadiť nedokázal, futbalisti odchádzali na prestávku za bezgólového stavu.

Aj v druhom polčase mali viac z hry hostia. Ibaže v koncovke sa až neuveriteľne trápili. Nitrania vyčkávali a ich šanca prišla v 73. minúte. Striedajúci Gatarič vytvoril na ľavej strane peknú akciu, po ktorej poslal loptu do ohňa. Na hranici malého vápna zaváhal Kleščík, následne sa k lopte dostal Ristovski a rozvlnil sieť - 1:0. Radosť domácich dlho netrvala. Už o tri minúty bolo vyrovnané. Po rohovom kope Van Kessela sa pri hlavičkovom zakončení nepomýlil striedajúci Depetris - 1:1. V nadstavenom čase po Chobotovom prudkom centri z ľavej strany chýbali Ristovskému i Gataričovi centimetre. Nitra si s Trenčínom podelila body po remíze 1:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk