1 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 1:0

Vo Fortuna lige už nie je žiaden tím, ktorý by ani raz neprehral. O pretrhnutie šnúry neporaziteľnosti Žiliny sa v jednej z nedeľných dohrávok postarala Dunajská Streda.

Vo výbornej atmosfére sa hral zaujímavý zápas už od úvodu. Sledovalo ho viac ako 8 500 divákov. Úvodnú šancu mal Oravec, ale skóre sa nemenilo. Potom sa mohol presadiť Boženík, ale v dobrom brejku mieril napokon mimo brány. Holec si neskôr poradil aj so strelou Ronana, ale na Davisovu strelu v 23. minúte už nemal nárok - 1:0. K. Vida mohol vedenie svojho tímu zvýšiť po dobrej nahrávke dopredu, ale hoci prekonal aj gólmana, na čiare vykopol Kiwior. Naozaj sa bolo na čo pozerať, Žilinčania sa však do veľkých šancí nedostávali, skôr sa sústredili len na bránenie. Jedlička mal prácu až v závere polčasu, keď sa po priamom kope musel mať na pozore, centroal Demiri.

Druhý polčas otvorila šanca Boženíka, ale zo sľubnej pozície poslal strelu nad. Ramirez v 55. minúte mieril hlavičkou len do rúk brankára a po hodine hry Ronan mieril vedľa. Dvadsať minút pred koncom mieril nebezpečne Oravec, ale Holec si poradil. V 75. minúte sa do šance dostali domáci po nedorozumení obrany hostí, ale Ramirez s K. Vidom skóre nezvýšili, Holec neinkasoval. Kružliak v závere takisto neuspel v šanci a keď sa v nadstavenom čase nepresadil ani Králik a zvonila len tyč, šošoni v lige prvýkrát stratili.

Autor: Ľubomír Hudačko