15.02.2020 14:00 CET
8 : 1
(2:1)

AS Trenčín - Zemplín Michalovce 8:1

Až nečakane hladko prevalcovali Považania východniarov. V prvom jarnom kole zvíťazil AS Trenčín nad MFK Zemplín Michalovce vysoko 8:1 (2:1).

V Žiline sa hralo vo veľmi peknom počasí. Aktívnejší boli spočiatku domáci. Bukari v druhej minúte nemal potrebnú presnosť. Začiatkom desiatej minúty padajúci center zľava od van Kessela zasunul hlavou do Kirovej brány Roguljić - 1:0. O tri minúty sa po rohu a zlom odkope zblízka hafvolejom presadil Grič - 1:1. V 16. minúte Bukari obišiel takmer celú obranu hostí a prihral van Kesselovi. Ten zoči-voči Kirovi trafil presne, gól však neplatil pre ofsajd. Po centri Bukariho, ktorý s loptou prešiel polovicu ihriska, vypálil van Kessel a trafil Kiru. V 21. minúte center Ligeona zľava nečakane zapadol k vzdialenejšej tyči hostí - 2:1. Kiru neprestrelil Bukari a z dorážky nemieril presne Čataković. O minútu neskôr zlyhala dvojica Trenčanov, ktorí si dávali prednosť pred prázdnou bránou a slabú hlavičku stihol eliminovať vstávajúci Kira.

Na niekoľko náznakov hostí v druhom dejstve odpovedali domáci v 51. minúte. Po centri Bukariho sa strelou k ľavej žrdi zapísal do streleckej listiny opäť Roguljić - 3:1. V 54. minúte sa po peknej prihrávke menovaného nekompromisne uviedol Bukari - 4:1. V 60. minúte si na center nabehol Križan. Jeho hlavička letela tesne nad bránu. Po umiestnenej strele Roguljića dobre zasiahol Kira a vyrazil na roh. V 68. minúte Kvocera obišiel Bergsena, z uhla však napálil do obrancu, ktorý stihol priskočiť na čiaru. V 75. minúte z priameho kopu utešene zavesil loptu pod brvno El Mahdioui - 5:1. V 79. minúte vypichol loptu v strede poľa van Kessel. Zbehol si po krídle a nabil Bukarimu, ktorý pohodlne zvýšil na 6:1. Ďalší únik van Kessela v 87. minúte zakončil Bukari - 7:1. Minútu pred koncom riadneho hracieho času uzavrel hlavičkou na konečných 8:1 striedajúci Kadák. Bez minúty nadstaveného času v zápase pod Dubňom padlo deväť gólov. AS Trenčín rozdrvil michalovský Zemplín 8:1 a do jarnej časti Fortunaligy vstúpil ideálne.

Autor: Dušan Guman / sport.sk