01.03.2020 15:30 CET
2 : 1
(1:1)

AS Trenčín - ŠKF Sereď 2:1

Trenčín v treťom jarnom kole obracal nepriaznivý stav, a to sa mu napokon podarilo. AS zdolal ŠKF iClinic Sereď o gól 2:1 (1:1).

Do zápasu vstúpili lepšie Seredčania. Problémy domácemu celku robil najmä Morong. Už v druhej minúte jeho center usmernil Jarovič tesne vedľa brány. V piatej minúte Morong vyslal center na hlavu Vuka, ktorý trafil ľavý dolný roh Bergsenovej brány - 0:1. V trinástej minúte Potoma vysunul Vuka, a jeho prudkú strelu Bergson s námahou vyrazil. Vyrovnať mohol v 23. minúte van Kessel, ktorý sám zoči-voči sereďskému brankárovi trafil iba jeho. V 25. minúte našiel van Kessel spätnou prihrávkou Čatakoviča, ktorý z hranice päťky zasunul loptu do siete - 1:1. Potom mohol zmeniť skóre Čatakovič; jeho strela sa od brvna odrazila na bránkovú čiaru, odkiaľ ju odkopol jeden z obrancov Serede.

Do daždivého druhého dejstva vyšiel vstup Trenčanom. V 57. minúte sa van Kessel rútil sám na Kanuriča. Ten jeho strelu vyrazil, ale na opakovanú už sereďský gólman nedosiahol - 2:1. O minútu nato sa po rohovom kope presadil striedajúci Špehar, ale gól pre tesný ofsajd neplatil. V 71. minúte akciu van Kessela gólovo nezakončil Čatakovič. Zvýšiť odstup domácich mohol v 73. minúte Roguljič, ale v čistej šanci minul bránku. Na opačnej strane zahviezdil Bergsen, ktorý dobre mierenú strelu Vučenoviča vytesnil na roh. V 82. minúte mal na kopačke vyrovnanie Špehar, ale lopta po jeho hlavičke skončila na brvne. V závere po hrubom zákroku videl červenú kartu Dabó. AS Trenčín zdolal ŠKF iClinic Sereď 2:1 a zaznamenal veľmi dôležité tri body v súboji o účasť v nadstavbovej prvej šestke.

Autor: Dušan Guman / sport.sk