13.06.2020 17:00 CET
4 : 0
(2:0)

AS Trenčín - FK Pohronie 4:0

AS Trenčín otvoril nadstavbovú časť Fortunaligy suverénnym víťazstvom. Posledné Pohronie zdolal 4:0 (2:0).

V siedmej minúte vyrazil Jenčo strelu Kadáka k ľavej tyči z hranice šestnástky. Následne si poradil s dorážkou Bukariho z opačnej strany pokutového územia. V 19. minúte si Van Kessel nabehol na prihrávku za chrbty obrancov a mohol ísť sám na brankára. Útočník Trenčína ale so svojou možnosťou naložil veľmi zle, keď z pomerne veľkej diaľky vystrelil slabo a priamo na pripraveného gólmana. V 27. minúte Šulek prihrávkou na pravú stranu šestnástky vysunul Bukariho, ktorý naservíroval loptu pred odkrytú bránu Ghalimu - 1:0. V 38. minúte center z rohu odvrátil Šulek a Bukari sa s loptou rozbehol do otvorenej obrany Pohronia. Prihrávkou za obrancu Hatoka vysunul do úniku van Kessela. Holanďan potiahol do šestnástky a z pravej strany strelou k bližšej tyči zvýšil už na 2:0. Minútu pred koncom polčasu Pellegrini zakrútil technickú strelu z priameho kopu do brvna. Následná dorážka Blahúta bola slabá a Šemrinec ju bez problémov chytil.

V 51. minúte Keston vyhral na ľavom krídle šprintérsky súboj s Hatokom a prenikol do veľkého vápna. Z ostrého uhla vystrelil na Jenča, ktorý loptu vyrazil. Avšak priamo na dobiehajúceho Roguliča, ktorý loptu dorazil do odkrytej brány hostí - 3:0. V 56. minúte Bukari potiahol loptu k šestnástke, kde ju posunul napravo voľnému van Kesselovi. Gino ešte nabil pred prázdnu bránu Bukarimu a bolo 4:0. V 66. minúte vystrelil Mazan z 25 metrov pod brvno. Šemrinec jeho pokus vyrazil nad. Prvú žltú kartu zápasu dostal za zásah vysokou nohou do brucha Kestona striedajúci Abrahám. Mohla to byť aj červená. V 82. minúte nabehol na center Badolo a loptu zasiahol v sklze. Jeho strelu zblízka dokázal Šemrinec vyraziť. Vedúci tím skupiny o udržanie sa AS Trenčín zdolal posledný FK Pohronie vysoko 4:0.

Autor: Dušan Guman / sport.sk